Description
Front cover with disc.hole for frame C1
| Gross weight | 0.123 kg |
| Net weight | 0.123 kg |
| Volume | 0 l |
| EAN | 5710107586158 |
| Gross weight | 0.123 kg |
| Net weight | 0.123 kg |
| Volume | 0 l |
| EAN | 5710107586158 |
Mechanics
| Mechanics | Enclosure front cover |
| Mechanics | Enclosure front cover |
SPARE PARTS FC 100 SERIES
| DrivePro category | Spare Part |
| Enclosure | (E21) IP21 / Type 1 (P21) IP21 / Type 1 Backplate |
| Frame Size | C1 |
| Mains Option | (1) Mains Disconnect (3) Mains Disconnect + Fuse (5) Disconnect + Fuse + Load |
| DrivePro category | Spare Part |
| Enclosure | (E21) IP21 / Type 1 (P21) IP21 / Type 1 Backplate |
| Frame Size | C1 |
| Mains Option | (1) Mains Disconnect (3) Mains Disconnect + Fuse (5) Disconnect + Fuse + Load |
SPARE PARTS FC 200 SERIES
| Enclosure | (E21) IP21 / Type 1 (P21) IP21 / Type 1 Backplate |
| Frame Size | C1 |
| Mains Option | (1) Mains Disconnect (3) Mains Disconnect + Fuse (5) Disconnect + Fuse + Load |
| Enclosure | (E21) IP21 / Type 1 (P21) IP21 / Type 1 Backplate |
| Frame Size | C1 |
| Mains Option | (1) Mains Disconnect (3) Mains Disconnect + Fuse (5) Disconnect + Fuse + Load |
SPARE PARTS FC 300 SERIES
| /Mains Option | (1) Mains Disconnect (3) Mains Disconnect + Fuse (5) Disconnect + Fuse + Load |
| Enclosure | (E21) IP21 / Type 1 (P21) IP21 / Type 1 Backplate |
| Frame Size | C1 |
| /Mains Option | (1) Mains Disconnect (3) Mains Disconnect + Fuse (5) Disconnect + Fuse + Load |
| Enclosure | (E21) IP21 / Type 1 (P21) IP21 / Type 1 Backplate |
| Frame Size | C1 |
SPARE PARTS FC 103 SERIES
| /Mains Option | (1) Mains Disconnect (3) Mains Disconnect + Fuse (5) Disconnect + Fuse + Load |
| Enclosure | (E21) IP21 / Type 1 (P21) IP21 / Type 1 Backplate |
| Frame Size | C1 |
| /Mains Option | (1) Mains Disconnect (3) Mains Disconnect + Fuse (5) Disconnect + Fuse + Load |
| Enclosure | (E21) IP21 / Type 1 (P21) IP21 / Type 1 Backplate |
| Frame Size | C1 |








Reviews
There are no reviews yet.