Description
Bus Bar,IGBT to CAP Bank,large AAF
| Gross weight | 1.2 kg |
| Net weight | 1.2 kg |
| Volume | 4.992 dm3 |
| EAN | 5710107601370 |
| Gross weight | 1.2 kg |
| Net weight | 1.2 kg |
| Volume | 4.992 dm3 |
| EAN | 5710107601370 |
Connections
| Connections | Busbar IGBT |
| Connections | Busbar IGBT |
SPARE PARTS FC 100 SERIES
| Frame Size | E9 F18 |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (P500) 500 KW / 650 HP (P400) 400 KW / 550 HP (P315) 315 KW / 450 HP (P710) 710 KW / 1000 HP (P355) 355 KW / 500 HP (P630) 630 KW / 900 HP (P450) 450 KW / 600 HP (P560) 560 KW / 750 HP |
| RFI Filter | LHD – AAF006 filter + A2 RFI LHD – AAF006 filter + A1 RFI |
| Frame Size | E9 F18 |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (P500) 500 KW / 650 HP (P400) 400 KW / 550 HP (P315) 315 KW / 450 HP (P710) 710 KW / 1000 HP (P355) 355 KW / 500 HP (P630) 630 KW / 900 HP (P450) 450 KW / 600 HP (P560) 560 KW / 750 HP |
| RFI Filter | LHD – AAF006 filter + A2 RFI LHD – AAF006 filter + A1 RFI |
SPARE PARTS FC 200 SERIES
| Frame Size | E9 F18 |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (P500) 500 KW / 650 HP (P400) 400 KW / 550 HP (P315) 315 KW / 450 HP (P710) 710 KW / 1000 HP (P355) 355 KW / 500 HP (P630) 630 KW / 900 HP (P450) 450 KW / 600 HP (P560) 560 KW / 750 HP |
| RFI Filter | LHD – AAF006 filter + A2 RFI LHD – AAF006 filter + A1 RFI |
| Frame Size | E9 F18 |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (P500) 500 KW / 650 HP (P400) 400 KW / 550 HP (P315) 315 KW / 450 HP (P710) 710 KW / 1000 HP (P355) 355 KW / 500 HP (P630) 630 KW / 900 HP (P450) 450 KW / 600 HP (P560) 560 KW / 750 HP |
| RFI Filter | LHD – AAF006 filter + A2 RFI LHD – AAF006 filter + A1 RFI |
SPARE PARTS FC 300 SERIES
| Frame Size | E9 F18 |
| Mains Voltage | (5) 380 – 500 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (P500) 500 KW / 650 HP (P400) 400 KW / 550 HP (P315) 315 KW / 450 HP (P355) 355 KW / 500 HP (P630) 630 KW / 900 HP (P250) 250 KW / 350 HP (P450) 450 KW / 600 HP (P560) 560 KW / 750 HP |
| RFI Filter | LHD – AAF006 filter + A2 RFI LHD – AAF006 filter + A1 RFI |
| Frame Size | E9 F18 |
| Mains Voltage | (5) 380 – 500 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (P500) 500 KW / 650 HP (P400) 400 KW / 550 HP (P315) 315 KW / 450 HP (P355) 355 KW / 500 HP (P630) 630 KW / 900 HP (P250) 250 KW / 350 HP (P450) 450 KW / 600 HP (P560) 560 KW / 750 HP |
| RFI Filter | LHD – AAF006 filter + A2 RFI LHD – AAF006 filter + A1 RFI |
SPARE PARTS AAF SERIES
| Current Rating | (A250) 250Amp correction (A400) 400Amp correction (A310) 310Amp correction |
| Frame Size | (E1) E1-Frane |
| Mains Voltage | (4) 380-480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Current Rating | (A250) 250Amp correction (A400) 400Amp correction (A310) 310Amp correction |
| Frame Size | (E1) E1-Frane |
| Mains Voltage | (4) 380-480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
SPARE PARTS FC 103 SERIES
| DrivePro category | Spare Part |
| Frame Size | E9 F18 |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | 500 KW / 650 HP 400 KW / 550 HP 315 KW / 450 HP 710 KW / 1000 HP 355 KW / 500 HP 630 KW / 900 HP 450 KW / 600 HP 560 KW / 750 HP |
| RFI Filter | LHD – AAF006 filter + A2 RFI LHD – AAF006 filter + A1 RFI |
| DrivePro category | Spare Part |
| Frame Size | E9 F18 |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | 500 KW / 650 HP 400 KW / 550 HP 315 KW / 450 HP 710 KW / 1000 HP 355 KW / 500 HP 630 KW / 900 HP 450 KW / 600 HP 560 KW / 750 HP |
| RFI Filter | LHD – AAF006 filter + A2 RFI LHD – AAF006 filter + A1 RFI |
SPARE PARTS FC 322 SERIES
| Frame Size | E9 F18 |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (P500) 500 KW / 650 HP (P400) 400 KW / 550 HP (P315) 315 KW / 450 HP (P710) 710 KW / 1000 HP (P630) 630 KW / 900 HP (P355) 355 KW / 500 HP (P560) 560 KW / 750 HP (P450) 450 KW / 600 HP |
| RFI Filter | LHD – AAF006 filter + A2 RFI LHD – AAF006 filter + A1 RFI |
| Frame Size | E9 F18 |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (P500) 500 KW / 650 HP (P400) 400 KW / 550 HP (P315) 315 KW / 450 HP (P710) 710 KW / 1000 HP (P630) 630 KW / 900 HP (P355) 355 KW / 500 HP (P560) 560 KW / 750 HP (P450) 450 KW / 600 HP |
| RFI Filter | LHD – AAF006 filter + A2 RFI LHD – AAF006 filter + A1 RFI |








Reviews
There are no reviews yet.