Description
Mixing Fan DC 40×28
Mixing fan, mounted below the input terminals
| Gross weight | 0.15 kg |
| Net weight | 0.05 kg |
| Volume | 1.12 l |
| EAN | 5710107600939 |
| Gross weight | 0.15 kg |
| Net weight | 0.05 kg |
| Volume | 1.12 l |
| EAN | 5710107600939 |
Electro Mechanics
| Electro Mechanics | Internal fan |
| Electro Mechanics | Internal fan |
SPARE PARTS FC 100 SERIES
| Frame Size | D1n D2n D7H DA2 D8H DB2 D5H DA4 D6H DB4 D3H D4H D1H D2H |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (5) 380 – 500 VAC (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Frame Size | D1n D2n D7H DA2 D8H DB2 D5H DA4 D6H DB4 D3H D4H D1H D2H |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (5) 380 – 500 VAC (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
SPARE PARTS FC 200 SERIES
| Frame Size | D1n D2n DA2 D7H DB2 D8H DA4 D5H DB4 D6H D3H D4H D1H D2H |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (5) 380 – 500 VAC (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Frame Size | D1n D2n DA2 D7H DB2 D8H DA4 D5H DB4 D6H D3H D4H D1H D2H |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (5) 380 – 500 VAC (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
SPARE PARTS FC 300 SERIES
| DrivePro category | Maintenance spare part Suitcase spare part Recommended spare part Self-service spare part Spare Part |
| Frame Size | D1n D2n D7H Da2 D8H Db2 D5H Da4 D6H Db4 D3H D4H D1H D2H |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (5) 380 – 500 VAC (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| DrivePro category | Maintenance spare part Suitcase spare part Recommended spare part Self-service spare part Spare Part |
| Frame Size | D1n D2n D7H Da2 D8H Db2 D5H Da4 D6H Db4 D3H D4H D1H D2H |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (5) 380 – 500 VAC (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
SPARE PARTS FC 101 SERIES
| /Frame Size | H14 H13 |
| Series | (111) HVAC Basic – Cascade |
| /Frame Size | H14 H13 |
| Series | (111) HVAC Basic – Cascade |
SPARE PARTS FC 103 SERIES
| Frame Size | D7H D8H D5H D6H D3H D4H D1H D2H |
| Frame Size | D7H D8H D5H D6H D3H D4H D1H D2H |
SPARE PARTS FC 360 SERIES
| Frame Size | J8 J9 |
| Series | (360) 360 |
| Frame Size | J8 J9 |
| Series | (360) 360 |
SPARE PARTS FOR FREQUENCY CONVERTER
| Frame designation | FK10a FB10C FK10c FA09 FB09a FB09c FK09c FA10 FK09a FB10a |
| Product category | Frequency converter,air-cooled |
| Frame designation | FK10a FB10C FK10c FA09 FB09a FB09c FK09c FA10 FK09a FB10a |
| Product category | Frequency converter,air-cooled |
SPAREPARTS for FC-321
| /Frame Size | D3H D4H D1H D2H |
| /Voltage | Three phase 380-500 VAC Three phase 525-600 VAC Three phase 200-240 VAC |
| /Frame Size | D3H D4H D1H D2H |
| /Voltage | Three phase 380-500 VAC Three phase 525-600 VAC Three phase 200-240 VAC |








Reviews
There are no reviews yet.