Description
Circuit breaker 100amp 3 pole
| Gross weight | 0 kg |
| Net weight | 0 kg |
| Volume | 0 l |
| Gross weight | 0 kg |
| Net weight | 0 kg |
| Volume | 0 l |
Electro Mechanics
| Electro Mechanics | Switch |
| Electro Mechanics | Switch |
SPARE PARTS FC 100 SERIES
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Option | (R) ECB Circuit Breaker + Fuse (N) EMB2 Circuit Breaker +Fuse |
| Mains Voltage | (1) 200 – 208 VAC (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T4P45K T2P22K T1P18K |
| Power Rating | (P18K) 18.5 KW / 25 HP (P22K) 22 KW / 30 HP (P45K) 45 KW / 60 HP |
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Option | (R) ECB Circuit Breaker + Fuse (N) EMB2 Circuit Breaker +Fuse |
| Mains Voltage | (1) 200 – 208 VAC (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T4P45K T2P22K T1P18K |
| Power Rating | (P18K) 18.5 KW / 25 HP (P22K) 22 KW / 30 HP (P45K) 45 KW / 60 HP |
SPARE PARTS FC 200 SERIES
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Option | (R) ECB Circuit Breaker + Fuse (N) EMB2 Circuit Breaker +Fuse |
| Mains Voltage | (1) 200 – 208 VAC (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T4P45K T2P22K T1P18K |
| Power Rating | (P18K) 18.5 KW / 25 HP (P22K) 22 KW / 30 HP (P45K) 45 KW / 60 HP |
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Option | (R) ECB Circuit Breaker + Fuse (N) EMB2 Circuit Breaker +Fuse |
| Mains Voltage | (1) 200 – 208 VAC (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T4P45K T2P22K T1P18K |
| Power Rating | (P18K) 18.5 KW / 25 HP (P22K) 22 KW / 30 HP (P45K) 45 KW / 60 HP |
SPARE PARTS FC 103 SERIES
| /Mains Option | (R) ECB Circuit Breaker + Fuse (N) EMB2 Circuit Breaker +Fuse |
| DrivePro category | Suitcase spare part Spare Part |
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Voltage | (1) 200 – 208 VAC (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T4P45K T2P22K T1P18K |
| Power Rating | 18.5 KW / 25 HP 22 KW / 30 HP 45 KW / 60 HP |
| /Mains Option | (R) ECB Circuit Breaker + Fuse (N) EMB2 Circuit Breaker +Fuse |
| DrivePro category | Suitcase spare part Spare Part |
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Voltage | (1) 200 – 208 VAC (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T4P45K T2P22K T1P18K |
| Power Rating | 18.5 KW / 25 HP 22 KW / 30 HP 45 KW / 60 HP |
SPARE PARTS FC 322 SERIES
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Option | (R) ECB 100kA+Circuit Br+Fuse (N) EMB2 100kA+Circuit Br+Fuse |
| Mains Voltage | (1) 200 – 208 VAC (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T4P45K T2P22K T1P18K |
| Power Rating | (P18K) 18.5 KW / 25 HP (P22K) 22 KW / 30 HP (P45K) 45 KW / 60 HP |
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Option | (R) ECB 100kA+Circuit Br+Fuse (N) EMB2 100kA+Circuit Br+Fuse |
| Mains Voltage | (1) 200 – 208 VAC (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T4P45K T2P22K T1P18K |
| Power Rating | (P18K) 18.5 KW / 25 HP (P22K) 22 KW / 30 HP (P45K) 45 KW / 60 HP |








Reviews
There are no reviews yet.