Description
Switch mode pwr supp. 90w, 230V coated
| Gross weight | 0 kg |
| Net weight | 0 kg |
| Volume | 0 l |
| Gross weight | 0 kg |
| Net weight | 0 kg |
| Volume | 0 l |
Printed Circuit Board (PCA)
| Printed Circuit Assemblies | Switch mode power supply card |
| Printed Circuit Assemblies | Switch mode power supply card |
SPARE PARTS FC 100 SERIES
| Coating PCB | (C) Coated PCB |
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Option | (P) ECB+Mains Disconnect+Fuse (Q) ECB 100kA+Disc+Fuse+MFuse (R) ECB Circuit Breaker + Fuse (L) EMB2+Mains Disconnect+Fuse (M) EMB2 100kA+Disc+Fuse+MFuse (N) EMB2 Circuit Breaker +Fuse |
| Mains Voltage | (1) 200 – 208 VAC (2) 200 – 240 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T1P7K5 T2P5K5 T1P5K5 T2P7K5 T2P45K T2P11K T2P37K T1P45K T1P37K |
| Power Rating | (P37K) 37 KW / 50 HP (P7K5) 7.5 KW / 10 HP (P5K5) 5.5 KW / 7.5 HP (P11K) 11 KW / 15 HP (P45K) 45 KW / 60 HP |
| Coating PCB | (C) Coated PCB |
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Option | (P) ECB+Mains Disconnect+Fuse (Q) ECB 100kA+Disc+Fuse+MFuse (R) ECB Circuit Breaker + Fuse (L) EMB2+Mains Disconnect+Fuse (M) EMB2 100kA+Disc+Fuse+MFuse (N) EMB2 Circuit Breaker +Fuse |
| Mains Voltage | (1) 200 – 208 VAC (2) 200 – 240 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T1P7K5 T2P5K5 T1P5K5 T2P7K5 T2P45K T2P11K T2P37K T1P45K T1P37K |
| Power Rating | (P37K) 37 KW / 50 HP (P7K5) 7.5 KW / 10 HP (P5K5) 5.5 KW / 7.5 HP (P11K) 11 KW / 15 HP (P45K) 45 KW / 60 HP |
SPARE PARTS FC 200 SERIES
| Coating PCB | (C) Coated PCB |
| DrivePro category | Suitcase spare part Recommended spare part Spare Part |
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Option | (P) ECB+Mains Disconnect+Fuse (Q) ECB 100kA+Disc+Fuse+MFuse (R) ECB Circuit Breaker + Fuse (L) EMB2+Mains Disconnect+Fuse (M) EMB2 100kA+Disc+Fuse+MFuse (N) EMB2 Circuit Breaker +Fuse |
| Mains Voltage | (1) 200 – 208 VAC (2) 200 – 240 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T1P7K5 T2P5K5 T1P5K5 T2P7K5 T2P45K T2P11K T2P37K T1P45K T1P37K |
| Power Rating | (P37K) 37 KW / 50 HP (P7K5) 7.5 KW / 10 HP (P5K5) 5.5 KW / 7.5 HP (P11K) 11 KW / 15 HP (P45K) 45 KW / 60 HP |
| Coating PCB | (C) Coated PCB |
| DrivePro category | Suitcase spare part Recommended spare part Spare Part |
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Option | (P) ECB+Mains Disconnect+Fuse (Q) ECB 100kA+Disc+Fuse+MFuse (R) ECB Circuit Breaker + Fuse (L) EMB2+Mains Disconnect+Fuse (M) EMB2 100kA+Disc+Fuse+MFuse (N) EMB2 Circuit Breaker +Fuse |
| Mains Voltage | (1) 200 – 208 VAC (2) 200 – 240 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T1P7K5 T2P5K5 T1P5K5 T2P7K5 T2P45K T2P11K T2P37K T1P45K T1P37K |
| Power Rating | (P37K) 37 KW / 50 HP (P7K5) 7.5 KW / 10 HP (P5K5) 5.5 KW / 7.5 HP (P11K) 11 KW / 15 HP (P45K) 45 KW / 60 HP |
SPARE PARTS FC 103 SERIES
| /Coating PCB | Coated PCB |
| /Mains Option | (P) ECB+Mains Disconnect+Fuse (Q) ECB 100kA+Disc+Fuse+MFuse (R) ECB Circuit Breaker + Fuse (L) EMB2+Mains Disconnect+Fuse (M) EMB2 100kA+Disc+Fuse+MFuse (N) EMB2 Circuit Breaker +Fuse |
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Voltage | (1) 200 – 208 VAC (2) 200 – 240 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T1P7K5 T2P5K5 T1P5K5 T2P7K5 T2P45K T2P11K T1P45K T2P37K T1P37K |
| Power Rating | 37 KW / 50 HP 7.5 KW / 10 HP 5.5 KW / 7.5 HP 11 KW / 15 HP 45 KW / 60 HP |
| /Coating PCB | Coated PCB |
| /Mains Option | (P) ECB+Mains Disconnect+Fuse (Q) ECB 100kA+Disc+Fuse+MFuse (R) ECB Circuit Breaker + Fuse (L) EMB2+Mains Disconnect+Fuse (M) EMB2 100kA+Disc+Fuse+MFuse (N) EMB2 Circuit Breaker +Fuse |
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Voltage | (1) 200 – 208 VAC (2) 200 – 240 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T1P7K5 T2P5K5 T1P5K5 T2P7K5 T2P45K T2P11K T1P45K T2P37K T1P37K |
| Power Rating | 37 KW / 50 HP 7.5 KW / 10 HP 5.5 KW / 7.5 HP 11 KW / 15 HP 45 KW / 60 HP |
SPARE PARTS FC 322 SERIES
| Coating PCB | (C) Coated PCB |
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Option | (P) ECB+Mains Disconnect+Fuse (Q) ECB 100kA+Disc+Fuse+MFuse (R) ECB 100kA+Circuit Br+Fuse (L) EMB2+Mains Disconnect+Fuse (M) EMB2 100kA+Disc+Fuse+MFuse (N) EMB2 100kA+Circuit Br+Fuse |
| Mains Voltage | (1) 200 – 208 VAC (2) 200 – 240 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T1P7K5 T2P5K5 T1P5K5 T2P7K5 T2P45K T2P11K T1P45K T2P37K T1P37K |
| Power Rating | (P37K) 37 KW / 50 HP (P7K5) 7.5 KW / 10 HP (P5K5) 5.5 KW / 7.5 HP (P11K) 11 KW / 15 HP (P45K) 45 KW / 60 HP |
| Coating PCB | (C) Coated PCB |
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Option | (P) ECB+Mains Disconnect+Fuse (Q) ECB 100kA+Disc+Fuse+MFuse (R) ECB 100kA+Circuit Br+Fuse (L) EMB2+Mains Disconnect+Fuse (M) EMB2 100kA+Disc+Fuse+MFuse (N) EMB2 100kA+Circuit Br+Fuse |
| Mains Voltage | (1) 200 – 208 VAC (2) 200 – 240 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T1P7K5 T2P5K5 T1P5K5 T2P7K5 T2P45K T2P11K T1P45K T2P37K T1P37K |
| Power Rating | (P37K) 37 KW / 50 HP (P7K5) 7.5 KW / 10 HP (P5K5) 5.5 KW / 7.5 HP (P11K) 11 KW / 15 HP (P45K) 45 KW / 60 HP |








Reviews
There are no reviews yet.