Description
Bottom plate for P3 frame non-bypass
| Gross weight | 0 kg |
| Net weight | 0 kg |
| Volume | 0 l |
| Gross weight | 0 kg |
| Net weight | 0 kg |
| Volume | 0 l |
Mechanics
| Mechanics | Enclosure bottom cover |
| Mechanics | Enclosure bottom cover |
SPARE PARTS FC 100 SERIES
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Option | (3) Mains Disconnect + Fuse |
| Mains Voltage | (1) 200 – 208 VAC (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (6) 525 – 600 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T4P22K T6P30K T4P30K T6P22K T2P15K T1P15K T6P37K T2P18K T1P18K T4P37K |
| Power Rating | (P18K) 18.5 KW / 25 HP (P15K) 15 KW / 20 HP (P37K) 37 KW / 50 HP (P30K) 30 KW / 40 HP (P22K) 22 KW / 30 HP |
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Option | (3) Mains Disconnect + Fuse |
| Mains Voltage | (1) 200 – 208 VAC (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (6) 525 – 600 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T4P22K T6P30K T4P30K T6P22K T2P15K T1P15K T6P37K T2P18K T1P18K T4P37K |
| Power Rating | (P18K) 18.5 KW / 25 HP (P15K) 15 KW / 20 HP (P37K) 37 KW / 50 HP (P30K) 30 KW / 40 HP (P22K) 22 KW / 30 HP |
SPARE PARTS FC 200 SERIES
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Option | (3) Mains Disconnect + Fuse |
| Mains Voltage | (1) 200 – 208 VAC (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (6) 525 – 600 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T4P22K T6P30K T4P30K T6P22K T2P15K T1P15K T6P37K T2P18K T4P37K T1P18K |
| Power Rating | (P18K) 18.5 KW / 25 HP (P15K) 15 KW / 20 HP (P37K) 37 KW / 50 HP (P30K) 30 KW / 40 HP (P22K) 22 KW / 30 HP |
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Option | (3) Mains Disconnect + Fuse |
| Mains Voltage | (1) 200 – 208 VAC (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (6) 525 – 600 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T4P22K T6P30K T4P30K T6P22K T2P15K T1P15K T6P37K T2P18K T4P37K T1P18K |
| Power Rating | (P18K) 18.5 KW / 25 HP (P15K) 15 KW / 20 HP (P37K) 37 KW / 50 HP (P30K) 30 KW / 40 HP (P22K) 22 KW / 30 HP |
SPARE PARTS FC 300 SERIES
| /Mains Option | (3) Mains Disconnect + Fuse |
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Voltage | (1) 200 – 208 VAC (2) 200 – 240 VAC (5) 380 – 500 VAC (6) 525 – 600 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T6P18K T6P30K T2P11K T1P11K T6P22K T5P30K T2P15K T1P15K T5P22K T5P37K |
| Power Rating | (P18K) 18.5 KW / 25 HP (P15K) 15 KW / 20 HP (P30K) 30 KW / 40 HP (P11K) 11 KW / 15 HP (P22K) 22 KW / 30 HP |
| /Mains Option | (3) Mains Disconnect + Fuse |
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Voltage | (1) 200 – 208 VAC (2) 200 – 240 VAC (5) 380 – 500 VAC (6) 525 – 600 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T6P18K T6P30K T2P11K T1P11K T6P22K T5P30K T2P15K T1P15K T5P22K T5P37K |
| Power Rating | (P18K) 18.5 KW / 25 HP (P15K) 15 KW / 20 HP (P30K) 30 KW / 40 HP (P11K) 11 KW / 15 HP (P22K) 22 KW / 30 HP |
SPARE PARTS FC 103 SERIES
| /Mains Option | (3) Mains Disconnect + Fuse |
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Voltage | (1) 200 – 208 VAC (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (6) 525 – 600 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T4P22K T6P30K T4P30K T6P22K T2P15K T1P15K T6P37K T2P18K T1P18K T4P37K |
| Power Rating | 18.5 KW / 25 HP 37 KW / 50 HP 15 KW / 20 HP 30 KW / 40 HP 22 KW / 30 HP |
| /Mains Option | (3) Mains Disconnect + Fuse |
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Voltage | (1) 200 – 208 VAC (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (6) 525 – 600 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T4P22K T6P30K T4P30K T6P22K T2P15K T1P15K T6P37K T2P18K T1P18K T4P37K |
| Power Rating | 18.5 KW / 25 HP 37 KW / 50 HP 15 KW / 20 HP 30 KW / 40 HP 22 KW / 30 HP |
SPARE PARTS FC 322 SERIES
| DrivePro category | Spare Part |
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Option | (3) Mains Disconnect + Fuse |
| Mains Voltage | (1) 200 – 208 VAC (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (6) 525 – 600 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T4P22K T6P30K T4P30K T6P22K T2P15K T1P15K T6P37K T2P18K T1P18K T4P37K |
| Power Rating | (P18K) 18.5 KW / 25 HP (P37K) 37 KW / 50 HP (P15K) 15 KW / 20 HP (P30K) 30 KW / 40 HP (P22K) 22 KW / 30 HP |
| DrivePro category | Spare Part |
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Option | (3) Mains Disconnect + Fuse |
| Mains Voltage | (1) 200 – 208 VAC (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (6) 525 – 600 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T4P22K T6P30K T4P30K T6P22K T2P15K T1P15K T6P37K T2P18K T1P18K T4P37K |
| Power Rating | (P18K) 18.5 KW / 25 HP (P37K) 37 KW / 50 HP (P15K) 15 KW / 20 HP (P30K) 30 KW / 40 HP (P22K) 22 KW / 30 HP |








Reviews
There are no reviews yet.