Description
Bus Bar Assembly CAP Bank 400V D1h/D3h
To be used on the following frame sizes
D-frame: Drives produced before week 18, 2018 with production
site ‘H’ indicated by the character preceding the last 3 characters of
the serial number (H188)
| Gross weight | 1.15 kg |
| Net weight | 0.96 kg |
| Volume | 13.163 l |
| EAN | 5710107599172 |
| Gross weight | 1.15 kg |
| Net weight | 0.96 kg |
| Volume | 13.163 l |
| EAN | 5710107599172 |
Connections
| Connections | Busbar for capacitor bank |
| Connections | Busbar for capacitor bank |
SPARE PARTS FC 100 SERIES
| Frame Size | D1n D5H D6H D3H D1H |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T2N55K T4N160 T2N75K T4N132 T4N110 T2N90K |
| Frame Size | D1n D5H D6H D3H D1H |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T2N55K T4N160 T2N75K T4N132 T4N110 T2N90K |
SPARE PARTS FC 200 SERIES
| Frame Size | D1n D5H D6H D3H D1H |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T2N55K T5N132 T5N110 T4N160 T2N75K T5N160 T4N132 T4N110 T2N90K |
| Frame Size | D1n D5H D6H D3H D1H |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T2N55K T5N132 T5N110 T4N160 T2N75K T5N160 T4N132 T4N110 T2N90K |
SPARE PARTS FC 300 SERIES
| DrivePro category | Self-service spare part Spare Part |
| Frame Size | D1n D5H D6H D3H D1H |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T2N55K T5N90K T2N45K T5N165 T5N132 T5N110 T5P165 T2N75K |
| DrivePro category | Self-service spare part Spare Part |
| Frame Size | D1n D5H D6H D3H D1H |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T2N55K T5N90K T2N45K T5N165 T5N132 T5N110 T5P165 T2N75K |
SPARE PARTS FC 101 SERIES
| /Frame Size | H13 |
| Series | (111) HVAC Basic – Cascade |
| /Frame Size | H13 |
| Series | (111) HVAC Basic – Cascade |
SPARE PARTS FC 103 SERIES
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N110) 110 KW / 150 HP (N132) 132 KW / 200 HP (N160) 160 KW / 250 HP |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N110) 110 KW / 150 HP (N132) 132 KW / 200 HP (N160) 160 KW / 250 HP |
SPARE PARTS FC 322 SERIES
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
SPARE PARTS FC 360 SERIES
| Frame Size | J8 |
| Series | (360) 360 |
| Frame Size | J8 |
| Series | (360) 360 |
SPAREPARTS for FC-321
| /Frame Size | D3H D1H |
| /Frame Size | D3H D1H |








Reviews
There are no reviews yet.