Description
Bus Bar motor terminals U,V,W D1h/D3h
For use on drives produced in week 50, 2015 or earlier.
| Gross weight | 0.67 kg |
| Net weight | 0.6 kg |
| Volume | 4.694 dm3 |
| EAN | 5710107599110 |
| Gross weight | 0.67 kg |
| Net weight | 0.6 kg |
| Volume | 4.694 dm3 |
| EAN | 5710107599110 |
Connections
| Connections | Busbar output |
| Connections | Busbar output |
SPARE PARTS FC 100 SERIES
| Frame Size | D1n D5H D6H D3H D1H |
| Frame Size | D1n D5H D6H D3H D1H |
SPARE PARTS FC 200 SERIES
| Frame Size | D1n D5H D6H D3H D1H |
| Frame Size | D1n D5H D6H D3H D1H |
SPARE PARTS FC 300 SERIES
| DrivePro category | Recommended spare part Spare Part |
| Frame Size | D1n D5H D6H D3H D1H |
| DrivePro category | Recommended spare part Spare Part |
| Frame Size | D1n D5H D6H D3H D1H |
SPARE PARTS FC 101 SERIES
| /Frame Size | H13 |
| Series | (111) HVAC Basic – Cascade |
| /Frame Size | H13 |
| Series | (111) HVAC Basic – Cascade |
SPARE PARTS FC 103 SERIES
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
SPARE PARTS FC 322 SERIES
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
SPARE PARTS FC 360 SERIES
| Frame Size | J8 |
| Series | (360) 360 |
| Frame Size | J8 |
| Series | (360) 360 |








Reviews
There are no reviews yet.