Description
RFI card D1h-D8h, Fx09, Fx10
Circuit board in the RFI filter
| Gross weight | 0.52 kg |
| Net weight | 0.4 kg |
| Volume | 4.536 l |
| EAN | 5710107598809 |
| Gross weight | 0.52 kg |
| Net weight | 0.4 kg |
| Volume | 4.536 l |
| EAN | 5710107598809 |
Printed Circuit Board (PCA)
| Printed Circuit Assemblies | RFI card |
| Printed Circuit Assemblies | RFI card |
SPARE PARTS FC 100 SERIES
| Frame Size | D7H DA2 D8H DB2 D5H DA4 D6H DB4 D3H D4H D1H D2H |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (5) 380 – 500 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| RFI Filter | Parallel 6 Pulse + A2 Parallel 6 Pulse + A1 Parallel 12 Pulse + A2 Parallel 12 Pulse + A1 (H4) RFI filter Class A1 |
| Frame Size | D7H DA2 D8H DB2 D5H DA4 D6H DB4 D3H D4H D1H D2H |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (5) 380 – 500 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| RFI Filter | Parallel 6 Pulse + A2 Parallel 6 Pulse + A1 Parallel 12 Pulse + A2 Parallel 12 Pulse + A1 (H4) RFI filter Class A1 |
SPARE PARTS FC 200 SERIES
| Frame Size | DA2 D7H DB2 D8H DA4 D5H DB4 D6H D3H D4H D1H D2H |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (5) 380 – 500 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| RFI Filter | Parallel 6 Pulse + A2 Parallel 6 Pulse + A1 Parallel 12 Pulse + A2 Parallel 12 Pulse + A1 (H4) RFI filter Class A1 |
| Frame Size | DA2 D7H DB2 D8H DA4 D5H DB4 D6H D3H D4H D1H D2H |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (5) 380 – 500 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| RFI Filter | Parallel 6 Pulse + A2 Parallel 6 Pulse + A1 Parallel 12 Pulse + A2 Parallel 12 Pulse + A1 (H4) RFI filter Class A1 |
SPARE PARTS FC 300 SERIES
| DrivePro category | Spare Part |
| Frame Size | D7H Da2 D8H Db2 D5H Da4 D6H Db4 D3H D4H D1H D2H |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (5) 380 – 500 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| RFI Filter | Parallel 6 Pulse + A2 Parallel 6 Pulse + A1 Parallel 12 Pulse + A2 Parallel 12 Pulse + A1 (H4) RFI class A1 (C2) |
| DrivePro category | Spare Part |
| Frame Size | D7H Da2 D8H Db2 D5H Da4 D6H Db4 D3H D4H D1H D2H |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (5) 380 – 500 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| RFI Filter | Parallel 6 Pulse + A2 Parallel 6 Pulse + A1 Parallel 12 Pulse + A2 Parallel 12 Pulse + A1 (H4) RFI class A1 (C2) |
SPARE PARTS FC 101 SERIES
| /Frame Size | H14 H13 |
| Series | (111) HVAC Basic – Cascade |
| /Frame Size | H14 H13 |
| Series | (111) HVAC Basic – Cascade |
SPARE PARTS FC 103 SERIES
| Frame Size | D7H D8H D5H D6H D3H D4H D1H D2H |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| RFI Filter | (H4) RFI filter Class A1 |
| Frame Size | D7H D8H D5H D6H D3H D4H D1H D2H |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| RFI Filter | (H4) RFI filter Class A1 |
SPARE PARTS FC 360 SERIES
| Frame Size | J8 J9 |
| Series | (360) 360 |
| Frame Size | J8 J9 |
| Series | (360) 360 |
SPARE PARTS FOR FREQUENCY CONVERTER
| Current rating | 480 A 206 A 245 A 588 A 302 A 385 A 395 A |
| Mains voltage | 380-500 V AC |
| Product category | Frequency converter,air-cooled |
| Current rating | 480 A 206 A 245 A 588 A 302 A 385 A 395 A |
| Mains voltage | 380-500 V AC |
| Product category | Frequency converter,air-cooled |






Reviews
There are no reviews yet.