Description
Circuit Breaker 400A large D1h power
| Gross weight | 8 kg |
| Net weight | 8 kg |
| Volume | 0.829 hl |
| Gross weight | 8 kg |
| Net weight | 8 kg |
| Volume | 0.829 hl |
Electro Mechanics
| Electro Mechanics | Switch |
| Electro Mechanics | Switch |
SPARE PARTS FC 100 SERIES
| Frame Size | D5H D6H |
| Mains Option | (F) CirBreaker+Contactor+Fuse (H) CirBkr+Contact+Loadsh+Fuse (J) Circuit Breaker + Fuse (K) Cir Breaker+Loadsh+Fuse |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T4N160 T2N90K |
| Power Rating | (N90K) 90 KW / 125 HP (N160) 160 KW / 250 HP |
| Frame Size | D5H D6H |
| Mains Option | (F) CirBreaker+Contactor+Fuse (H) CirBkr+Contact+Loadsh+Fuse (J) Circuit Breaker + Fuse (K) Cir Breaker+Loadsh+Fuse |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T4N160 T2N90K |
| Power Rating | (N90K) 90 KW / 125 HP (N160) 160 KW / 250 HP |
SPARE PARTS FC 200 SERIES
| DrivePro category | Suitcase spare part Spare Part |
| Frame Size | D5H D6H |
| Mains Option | (F) CirBreaker+Contactor+Fuse (H) CirBkr+Contact+Loadsh+Fuse (J) Circuit Breaker + Fuse (K) Cir Breaker+Loadsh+Fuse |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T4N160 T2N90K |
| DrivePro category | Suitcase spare part Spare Part |
| Frame Size | D5H D6H |
| Mains Option | (F) CirBreaker+Contactor+Fuse (H) CirBkr+Contact+Loadsh+Fuse (J) Circuit Breaker + Fuse (K) Cir Breaker+Loadsh+Fuse |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T4N160 T2N90K |
SPARE PARTS FC 300 SERIES
| /Mains Option | (F) CirBreaker+Contactor+Fuse (H) CirBkr+Contact+Loadsh+Fuse (J) Circuit Breaker + Fuse (K) Cir Breaker+Loadsh+Fuse |
| Frame Size | D5H D6H |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T5N132 T2N75K |
| /Mains Option | (F) CirBreaker+Contactor+Fuse (H) CirBkr+Contact+Loadsh+Fuse (J) Circuit Breaker + Fuse (K) Cir Breaker+Loadsh+Fuse |
| Frame Size | D5H D6H |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T5N132 T2N75K |
SPARE PARTS FC 103 SERIES
| /Mains Option | (F) CirBreaker+Contactor+Fuse (H) CirBkr+Contact+Loadsh+Fuse (J) Circuit Breaker + Fuse (K) Cir Breaker+Loadsh+Fuse |
| Frame Size | D5H D6H |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N160) 160 KW / 250 HP |
| /Mains Option | (F) CirBreaker+Contactor+Fuse (H) CirBkr+Contact+Loadsh+Fuse (J) Circuit Breaker + Fuse (K) Cir Breaker+Loadsh+Fuse |
| Frame Size | D5H D6H |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N160) 160 KW / 250 HP |
SPARE PARTS FC 322 SERIES
| Frame Size | D5H D6H |
| Mains Option | (F) CirBreaker+Contactor+Fuse (H) CirBkr+Contact+Loadsh+Fuse (J) Circuit Breaker + Fuse (K) Cir Breaker+Loadsh+Fuse |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N160) 160 KW / 250 HP |
| Frame Size | D5H D6H |
| Mains Option | (F) CirBreaker+Contactor+Fuse (H) CirBkr+Contact+Loadsh+Fuse (J) Circuit Breaker + Fuse (K) Cir Breaker+Loadsh+Fuse |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N160) 160 KW / 250 HP |








Reviews
There are no reviews yet.