Description
DISC SW 60A 600V 3P CLASSJ FUSIBLE GJ12
| Gross weight | 0 kg |
| Net weight | 0 kg |
| Volume | 0 l |
| Gross weight | 0 kg |
| Net weight | 0 kg |
| Volume | 0 l |
Electro Mechanics
| Electro Mechanics | Switch |
| Electro Mechanics | Switch |
SPARE PARTS FC 100 SERIES
| Mains Option | (Q) ECB 100kA+Disc+Fuse+MFuse (M) EMB2 100kA+Disc+Fuse+MFuse |
| Mains Voltage | (1) 200 – 208 VAC (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (6) 525 – 600 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T1P7K5 T2P5K5 T1P5K5 T6P18K T4P22K T4P11K T2P7K5 T6P30K T6P22K T6P15K T4P18K T4P15K |
| Power Rating | (P18K) 18.5 KW / 25 HP (P15K) 15 KW / 20 HP (P7K5) 7.5 KW / 10 HP (P5K5) 5.5 KW / 7.5 HP (P30K) 30 KW / 40 HP (P11K) 11 KW / 15 HP (P22K) 22 KW / 30 HP |
| Mains Option | (Q) ECB 100kA+Disc+Fuse+MFuse (M) EMB2 100kA+Disc+Fuse+MFuse |
| Mains Voltage | (1) 200 – 208 VAC (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (6) 525 – 600 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T1P7K5 T2P5K5 T1P5K5 T6P18K T4P22K T4P11K T2P7K5 T6P30K T6P22K T6P15K T4P18K T4P15K |
| Power Rating | (P18K) 18.5 KW / 25 HP (P15K) 15 KW / 20 HP (P7K5) 7.5 KW / 10 HP (P5K5) 5.5 KW / 7.5 HP (P30K) 30 KW / 40 HP (P11K) 11 KW / 15 HP (P22K) 22 KW / 30 HP |
SPARE PARTS FC 200 SERIES
| DrivePro category | Suitcase spare part Spare Part |
| Mains Option | (Q) ECB 100kA+Disc+Fuse+MFuse (M) EMB2 100kA+Disc+Fuse+MFuse |
| Mains Voltage | (1) 200 – 208 VAC (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (6) 525 – 600 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T1P7K5 T2P5K5 T1P5K5 T6P18K T4P22K T4P11K T2P7K5 T6P30K T6P22K T6P15K T4P18K T4P15K |
| Power Rating | (P18K) 18.5 KW / 25 HP (P15K) 15 KW / 20 HP (P7K5) 7.5 KW / 10 HP (P5K5) 5.5 KW / 7.5 HP (P30K) 30 KW / 40 HP (P11K) 11 KW / 15 HP (P22K) 22 KW / 30 HP |
| DrivePro category | Suitcase spare part Spare Part |
| Mains Option | (Q) ECB 100kA+Disc+Fuse+MFuse (M) EMB2 100kA+Disc+Fuse+MFuse |
| Mains Voltage | (1) 200 – 208 VAC (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (6) 525 – 600 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T1P7K5 T2P5K5 T1P5K5 T6P18K T4P22K T4P11K T2P7K5 T6P30K T6P22K T6P15K T4P18K T4P15K |
| Power Rating | (P18K) 18.5 KW / 25 HP (P15K) 15 KW / 20 HP (P7K5) 7.5 KW / 10 HP (P5K5) 5.5 KW / 7.5 HP (P30K) 30 KW / 40 HP (P11K) 11 KW / 15 HP (P22K) 22 KW / 30 HP |
SPARE PARTS FC 322 SERIES
| Mains Option | (Q) ECB 100kA+Disc+Fuse+MFuse (M) EMB2 100kA+Disc+Fuse+MFuse |
| Mains Voltage | (1) 200 – 208 VAC (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (6) 525 – 600 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T1P7K5 T2P5K5 T1P5K5 T4P22K T4P11K T6P18K T2P7K5 T6P30K T6P22K T6P15K T4P18K T4P15K |
| Power Rating | (P18K) 18.5 KW / 25 HP (P15K) 15 KW / 20 HP (P7K5) 7.5 KW / 10 HP (P5K5) 5.5 KW / 7.5 HP (P30K) 30 KW / 40 HP (P11K) 11 KW / 15 HP (P22K) 22 KW / 30 HP |
| Mains Option | (Q) ECB 100kA+Disc+Fuse+MFuse (M) EMB2 100kA+Disc+Fuse+MFuse |
| Mains Voltage | (1) 200 – 208 VAC (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (6) 525 – 600 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T1P7K5 T2P5K5 T1P5K5 T4P22K T4P11K T6P18K T2P7K5 T6P30K T6P22K T6P15K T4P18K T4P15K |
| Power Rating | (P18K) 18.5 KW / 25 HP (P15K) 15 KW / 20 HP (P7K5) 7.5 KW / 10 HP (P5K5) 5.5 KW / 7.5 HP (P30K) 30 KW / 40 HP (P11K) 11 KW / 15 HP (P22K) 22 KW / 30 HP |







Reviews
There are no reviews yet.