Description
500A Current Sensor Conversion Kit
Spare part for VLT: 500A Current Sensor Conversion Kit
| Gross weight | 9.86 kg |
| Net weight | 9 kg |
| Volume | 0.079 m3 |
| Gross weight | 9.86 kg |
| Net weight | 9 kg |
| Volume | 0.079 m3 |
Electro Mechanics
| Electro Mechanics | Sensors current |
| Electro Mechanics | Sensors current |
SPARE PARTS FC 100 SERIES
| Phase+Mains+Power | T4N315 T4N250 T7N400 |
| Phase+Mains+Power | T4N315 T4N250 T7N400 |
SPARE PARTS FC 200 SERIES
| Phase+Mains+Power | T4N315 T5N250 T4N250 T7N400 |
| Phase+Mains+Power | T4N315 T5N250 T4N250 T7N400 |
SPARE PARTS FC 300 SERIES
| DrivePro category | Suitcase spare part Spare Part |
| Phase+Mains+Power | T5N200 T5N250 T7N315 |
| DrivePro category | Suitcase spare part Spare Part |
| Phase+Mains+Power | T5N200 T5N250 T7N315 |
SPARE PARTS FC 103 SERIES
| Phase+Mains+Power | T4N315 T4N250 T7N400 |
| Phase+Mains+Power | T4N315 T4N250 T7N400 |








Reviews
There are no reviews yet.