Description
Current Sensor Cable D2 LEM LF505
This part is only used on products produced in Haiyan after week 41 2022
.
Please check that serial number has a ‘A’ before the date code and that
the date code is greater than or equal 000104A412
For detail about the change please read product note 409
| Gross weight | 0.322 kg |
| Net weight | 0.272 kg |
| Volume | 2.236 dm3 |
| EAN | 5715253379364 |
| Gross weight | 0.322 kg |
| Net weight | 0.272 kg |
| Volume | 2.236 dm3 |
| EAN | 5715253379364 |
Electro Mechanics
| Electro Mechanics | Control cable |
| Electro Mechanics | Control cable |
SPARE PARTS FC 100 SERIES
| Frame Size | D4H D2H |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T2N160 T4N315 T2N150 T4N250 T7N400 |
| Power Rating | (N400) 400 KW / 550 HP (N160) 160 KW / 250 HP (N150) 150 KW / 215 HP (N250) 250 KW / 350 HP (N315) 315 KW / 450 HP |
| Frame Size | D4H D2H |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T2N160 T4N315 T2N150 T4N250 T7N400 |
| Power Rating | (N400) 400 KW / 550 HP (N160) 160 KW / 250 HP (N150) 150 KW / 215 HP (N250) 250 KW / 350 HP (N315) 315 KW / 450 HP |
SPARE PARTS FC 200 SERIES
| Frame Size | D4H D2H |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T2N160 T4N315 T2N150 T4N250 T7N400 |
| Power Rating | (N400) 400 KW / 550 HP (N160) 160 KW / 250 HP (N150) 150 KW / 215 HP (N250) 250 KW / 350 HP (N315) 315 KW / 450 HP |
| Frame Size | D4H D2H |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T2N160 T4N315 T2N150 T4N250 T7N400 |
| Power Rating | (N400) 400 KW / 550 HP (N160) 160 KW / 250 HP (N150) 150 KW / 215 HP (N250) 250 KW / 350 HP (N315) 315 KW / 450 HP |
SPARE PARTS FC 300 SERIES
| Frame Size | D4H D2H |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (5) 380 – 500 VAC (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T5N200 T5N250 T2N150 T2N110 T7N315 |
| Power Rating | (N200) 200 KW / 300 HP (N110) 110 KW / 150 HP (N150) 150 KW / 215 HP (N250) 250 KW / 350 HP (N315) 315 KW / 450 HP |
| Frame Size | D4H D2H |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (5) 380 – 500 VAC (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T5N200 T5N250 T2N150 T2N110 T7N315 |
| Power Rating | (N200) 200 KW / 300 HP (N110) 110 KW / 150 HP (N150) 150 KW / 215 HP (N250) 250 KW / 350 HP (N315) 315 KW / 450 HP |
SPARE PARTS FC 103 SERIES
| DrivePro category | Spare Part |
| Frame Size | D4H D2H |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T2N160 T4N315 T2N150 T7N400 T4N200 |
| Power Rating | (N400) 400 KW / 550 HP (N160) 160 KW / 250 HP (N250) 250 KW / 350 HP (N315) 315 KW / 450 HP |
| DrivePro category | Spare Part |
| Frame Size | D4H D2H |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T2N160 T4N315 T2N150 T7N400 T4N200 |
| Power Rating | (N400) 400 KW / 550 HP (N160) 160 KW / 250 HP (N250) 250 KW / 350 HP (N315) 315 KW / 450 HP |
SPARE PARTS FC 322 SERIES
| Frame Size | D7H D8H D4H D2H |
| Frame Size | D7H D8H D4H D2H |
SPARE PARTS FC 360 SERIES
| Power | Normal Overload High Overload |
| Power Size | 200 KW / 300 HP 315 KW / 450 HP 250 KW / 350 HP |
| Series | (360) 360 |
| Power | Normal Overload High Overload |
| Power Size | 200 KW / 300 HP 315 KW / 450 HP 250 KW / 350 HP |
| Series | (360) 360 |








Reviews
There are no reviews yet.