Description
Inductor 28uH 1000A
DC power inductor
| Gross weight | 37.5 kg |
| Net weight | 33.5 kg |
| Volume | 64 l |
| EAN | 5715253145334 |
| Gross weight | 37.5 kg |
| Net weight | 33.5 kg |
| Volume | 64 l |
| EAN | 5715253145334 |
Electro Mechanics
| Electro Mechanics | Inductor/coil DC |
| Electro Mechanics | Inductor/coil DC |
SPARE PARTS FC 100 SERIES
| Frame Size | E4H E2H |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T4N560 T7N710 T4N500 T7N800 |
| Power Rating | (N500) 500 KW / 650 HP (N560) 560 KW / 750 HP (N710) 710 KW / 1000 HP (N800) 800 KW / 1200 HP |
| Frame Size | E4H E2H |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T4N560 T7N710 T4N500 T7N800 |
| Power Rating | (N500) 500 KW / 650 HP (N560) 560 KW / 750 HP (N710) 710 KW / 1000 HP (N800) 800 KW / 1200 HP |
SPARE PARTS FC 200 SERIES
| Frame Size | E4H E2H |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T4N560 T7N710 T4N500 T7N800 |
| Power Rating | (N500) 500 KW / 650 HP (N560) 560 KW / 750 HP (N710) 710 KW / 1000 HP (N800) 800 KW / 1200 HP |
| Frame Size | E4H E2H |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T4N560 T7N710 T4N500 T7N800 |
| Power Rating | (N500) 500 KW / 650 HP (N560) 560 KW / 750 HP (N710) 710 KW / 1000 HP (N800) 800 KW / 1200 HP |
SPARE PARTS FC 300 SERIES
| DrivePro category | Suitcase spare part Spare Part |
| Frame Size | E4H E2H |
| Mains Voltage | (5) 380 – 500 VAC (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T5N450 T7N710 T7N630 T5N500 |
| Power Rating | (N630) 630 KW / 900 HP (N500) 500 KW / 650 HP (N450) 450 KW / 600 HP (N710) 710 KW / 1000 HP |
| DrivePro category | Suitcase spare part Spare Part |
| Frame Size | E4H E2H |
| Mains Voltage | (5) 380 – 500 VAC (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T5N450 T7N710 T7N630 T5N500 |
| Power Rating | (N630) 630 KW / 900 HP (N500) 500 KW / 650 HP (N450) 450 KW / 600 HP (N710) 710 KW / 1000 HP |
SPARE PARTS FOR FREQUENCY CONVERTER
| Current rating | 893 A 1000 A |
| Mains voltage | 380-500 V AC |
| Product category | Frequency converter,air-cooled |
| Current rating | 893 A 1000 A |
| Mains voltage | 380-500 V AC |
| Product category | Frequency converter,air-cooled |








Reviews
There are no reviews yet.