Description
Control Card MK1 with safe stop FC-102
NOTE:
Only for drives using SW versions up to version 4.xx . Should only be used when Drive has a special SW that cannot be upgraded to latest version.
| Gross weight | 0.13 kg |
| Net weight | 0.13 kg |
| Volume | 1.14 l |
| EAN | 5710107578009 |
| Gross weight | 0.13 kg |
| Net weight | 0.13 kg |
| Volume | 1.14 l |
| EAN | 5710107578009 |
Printed Circuit Board (PCA)
| Printed Circuit Assemblies | Control card w. Safe stop |
| Printed Circuit Assemblies | Control card w. Safe stop |
SPARE PARTS FC 100 SERIES
| Brake – Safe Stop | (C) Safe Stop + Pilz Relay (T) Safe Stop (U) Brake chop + Safe stop |
| Phase | (T) Three phase |
| RFI Hardware | (B) B-type (H) H-type (L) L-type (N) N-type |
| Brake – Safe Stop | (C) Safe Stop + Pilz Relay (T) Safe Stop (U) Brake chop + Safe stop |
| Phase | (T) Three phase |
| RFI Hardware | (B) B-type (H) H-type (L) L-type (N) N-type |
SPARE PARTS FC 300 SERIES
| DrivePro category | Suitcase spare part Recommended spare part Self-service spare part Spare Part |
| DrivePro category | Suitcase spare part Recommended spare part Self-service spare part Spare Part |







Reviews
There are no reviews yet.