Description
Front cover with disc. hole for frame B2
| Gross weight | 3.14 kg |
| Net weight | 2.4 kg |
| Volume | 0 l |
| EAN | 5710107586165 |
| Gross weight | 3.14 kg |
| Net weight | 2.4 kg |
| Volume | 0 l |
| EAN | 5710107586165 |
Mechanics
| Mechanics | Enclosure front cover |
| Mechanics | Enclosure front cover |
SPARE PARTS FC 100 SERIES
| DrivePro category | Spare Part |
| Enclosure | (C21) SS BackChnl IP21/Type 1 (F21) IP21/Type1 Panel wo. BP (H21) IP21/Type 1 + Space Heat (G21) IP21/Type1 Panel w. BP (Z21) IP21 / Type 1 A1 Frame (P21) IP21 / Type 1 Backplate |
| Frame Size | B2 |
| Mains Option | (1) Mains Disconnect (3) Mains Disconnect + Fuse (5) Disconnect + Fuse + Load |
| DrivePro category | Spare Part |
| Enclosure | (C21) SS BackChnl IP21/Type 1 (F21) IP21/Type1 Panel wo. BP (H21) IP21/Type 1 + Space Heat (G21) IP21/Type1 Panel w. BP (Z21) IP21 / Type 1 A1 Frame (P21) IP21 / Type 1 Backplate |
| Frame Size | B2 |
| Mains Option | (1) Mains Disconnect (3) Mains Disconnect + Fuse (5) Disconnect + Fuse + Load |
SPARE PARTS FC 200 SERIES
| Enclosure | (C21) SS BackChnl IP21/Type 1 (S21) Std panel IP21/ Type 1 (F21) IP21/Type1 Panel wo. BP (E21) IP21 / Type 1 (H21) IP21/Type 1 + Space Heat (G21) IP21/Type1 Panel w. BP (Z21) IP21 / Type 1 A1 Frame (P21) IP21 / Type 1 Backplate |
| Frame Size | B2 |
| Mains Option | (1) Mains Disconnect (3) Mains Disconnect + Fuse (5) Disconnect + Fuse + Load |
| Enclosure | (C21) SS BackChnl IP21/Type 1 (S21) Std panel IP21/ Type 1 (F21) IP21/Type1 Panel wo. BP (E21) IP21 / Type 1 (H21) IP21/Type 1 + Space Heat (G21) IP21/Type1 Panel w. BP (Z21) IP21 / Type 1 A1 Frame (P21) IP21 / Type 1 Backplate |
| Frame Size | B2 |
| Mains Option | (1) Mains Disconnect (3) Mains Disconnect + Fuse (5) Disconnect + Fuse + Load |
SPARE PARTS FC 300 SERIES
| /Mains Option | (1) Mains Disconnect (3) Mains Disconnect + Fuse (5) Disconnect + Fuse + Load |
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 (C21) SS BackChnl IP21/Type 1 (F21) IP21/Type1 Panel wo. BP (E21) IP21 / Type 1 (H21) IP21/Type 1 + Space Heat (G21) IP21/Type1 Panel w. BP (Z21) IP21 / Type 1 A1 Frame (P21) IP21 / Type 1 Backplate |
| Frame Size | B2 |
| /Mains Option | (1) Mains Disconnect (3) Mains Disconnect + Fuse (5) Disconnect + Fuse + Load |
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 (C21) SS BackChnl IP21/Type 1 (F21) IP21/Type1 Panel wo. BP (E21) IP21 / Type 1 (H21) IP21/Type 1 + Space Heat (G21) IP21/Type1 Panel w. BP (Z21) IP21 / Type 1 A1 Frame (P21) IP21 / Type 1 Backplate |
| Frame Size | B2 |
SPARE PARTS FC 103 SERIES
| /Mains Option | (1) Mains Disconnect (3) Mains Disconnect + Fuse (5) Disconnect + Fuse + Load |
| Frame Size | B2 |
| /Mains Option | (1) Mains Disconnect (3) Mains Disconnect + Fuse (5) Disconnect + Fuse + Load |
| Frame Size | B2 |








Reviews
There are no reviews yet.