Description
IGBT Single 75AMP 575V
| Gross weight | 0.5 kg |
| Net weight | 0.5 kg |
| Volume | 0 l |
| EAN | 5710107586028 |
| Gross weight | 0.5 kg |
| Net weight | 0.5 kg |
| Volume | 0 l |
| EAN | 5710107586028 |
Power Devices
| Power devices | IGBT single |
| Power devices | IGBT single |
SPARE PARTS VLT 5000 SERIES
| Mains Voltage U(in) | (6) 525-600V AC |
| Phase | (T) Three Phases |
| Power rating | (022) 022 (016) 016 (027) 027 (032) 032 |
| RFI Filter | (R0) Without filter (No EMC) |
| VLT Series | (5) VLT® 5000 Series |
| Mains Voltage U(in) | (6) 525-600V AC |
| Phase | (T) Three Phases |
| Power rating | (022) 022 (016) 016 (027) 027 (032) 032 |
| RFI Filter | (R0) Without filter (No EMC) |
| VLT Series | (5) VLT® 5000 Series |
SPARE PARTS VLT 6000 SERIES
| DrivePro category | Suitcase spare part Recommended spare part Spare Part |
| Enclosure Type | (C) Compact |
| Mains Voltage U(in) | (6) 525-600V AC |
| Phase | (T) Three Phases |
| Power rating | (022) 022 (016) 016 (027) 027 (042) 042 (032) 032 |
| RFI Filter | (R0) Without filter (No EMC) |
| VLT Series | (6) VLT® 6000 Series |
| DrivePro category | Suitcase spare part Recommended spare part Spare Part |
| Enclosure Type | (C) Compact |
| Mains Voltage U(in) | (6) 525-600V AC |
| Phase | (T) Three Phases |
| Power rating | (022) 022 (016) 016 (027) 027 (042) 042 (032) 032 |
| RFI Filter | (R0) Without filter (No EMC) |
| VLT Series | (6) VLT® 6000 Series |
SPARE PARTS VLT 8000 SERIES
| Dedicated Application | (A) AQUA |
| Enclosure Type | (C) Compact |
| Mains Voltage U(in) | (6) 525-600V AC |
| Phase | (T) Three Phases |
| Power rating | (022) 022 (027) 027 (016) 016 (042) 042 (032) 032 |
| RFI Filter | (R0) Without filter (No EMC) |
| VLT Series | (8) VLT® 8000 Series |
| Dedicated Application | (A) AQUA |
| Enclosure Type | (C) Compact |
| Mains Voltage U(in) | (6) 525-600V AC |
| Phase | (T) Three Phases |
| Power rating | (022) 022 (027) 027 (016) 016 (042) 042 (032) 032 |
| RFI Filter | (R0) Without filter (No EMC) |
| VLT Series | (8) VLT® 8000 Series |






Reviews
There are no reviews yet.