Description
IGBT Single 200AMP 575V
| Gross weight | 0.45 kg |
| Net weight | 0.45 kg |
| Volume | 0 l |
| Gross weight | 0.45 kg |
| Net weight | 0.45 kg |
| Volume | 0 l |
Power Devices
| Power devices | IGBT single |
| Power devices | IGBT single |
SPARE PARTS VLT 5000 SERIES
| Dedicated Application | (P) Process |
| Enclosure Type | (C) Compact |
| Mains Voltage U(in) | (6) 525-600V AC |
| Phase | (T) Three Phases |
| Power rating | (062) 062 (052) 052 (042) 042 |
| RFI Filter | (R0) Without filter (No EMC) |
| VLT Series | (5) VLT® 5000 Series |
| Dedicated Application | (P) Process |
| Enclosure Type | (C) Compact |
| Mains Voltage U(in) | (6) 525-600V AC |
| Phase | (T) Three Phases |
| Power rating | (062) 062 (052) 052 (042) 042 |
| RFI Filter | (R0) Without filter (No EMC) |
| VLT Series | (5) VLT® 5000 Series |
SPARE PARTS VLT 6000 SERIES
| DrivePro category | Suitcase spare part Recommended spare part Spare Part |
| Mains Voltage U(in) | (6) 525-600V AC |
| Phase | (T) Three Phases |
| Power rating | (072) 072 (062) 062 (052) 052 |
| RFI Filter | (R0) Without filter (No EMC) |
| VLT Series | (6) VLT® 6000 Series |
| DrivePro category | Suitcase spare part Recommended spare part Spare Part |
| Mains Voltage U(in) | (6) 525-600V AC |
| Phase | (T) Three Phases |
| Power rating | (072) 072 (062) 062 (052) 052 |
| RFI Filter | (R0) Without filter (No EMC) |
| VLT Series | (6) VLT® 6000 Series |
SPARE PARTS VLT 8000 SERIES
| Mains Voltage U(in) | (6) 525-600V AC |
| Phase | (T) Three Phases |
| Power rating | (072) 072 (062) 062 (052) 052 |
| VLT Series | (8) VLT® 8000 Series |
| Mains Voltage U(in) | (6) 525-600V AC |
| Phase | (T) Three Phases |
| Power rating | (072) 072 (062) 062 (052) 052 |
| VLT Series | (8) VLT® 8000 Series |








Reviews
There are no reviews yet.