Description
Power card 12 pulse P800kW 500V
| Gross weight | 2.5 kg |
| Net weight | 2.5 kg |
| Volume | 14.157 dm3 |
| EAN | 5710107602216 |
| Gross weight | 2.5 kg |
| Net weight | 2.5 kg |
| Volume | 14.157 dm3 |
| EAN | 5710107602216 |
Printed Circuit Board (PCA)
| Printed Circuit Assemblies | Power card |
| Printed Circuit Assemblies | Power card |
SPARE PARTS FC 300 SERIES
| DrivePro category | Suitcase spare part Recommended spare part Spare Part |
| Mains Voltage | (5) 380 – 500 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (P710) 710 KW / 1000 HP |
| RFI Filter | (B2) 12 Pulse + Class A2 RFI (B4) 12 Pulse + Class A1 RFI (BE) 12 Pulse + RCD + A2 RFI (BF) 12 Pulse + RCD + A1 RFI (BG) 12 Pulse + IRM + A2 RFI (BH) 12 Pulse + IRM + A1 RFI (BJ) 12 Pulse + NAMUR + A2 RFI (BK) 12 Pulse + NAMUR + A1 RFI (BL) 12 Pulse+NAMUR+RCD+A2 RFI (BM) 12 Pulse+NAMUR+RCM+A1 RFI (BN) 12 Pulse+NAMUR+IRM+A2 RFI (BP) 12 Pulse+NAMUR+IRM+A1 RFI |
| DrivePro category | Suitcase spare part Recommended spare part Spare Part |
| Mains Voltage | (5) 380 – 500 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (P710) 710 KW / 1000 HP |
| RFI Filter | (B2) 12 Pulse + Class A2 RFI (B4) 12 Pulse + Class A1 RFI (BE) 12 Pulse + RCD + A2 RFI (BF) 12 Pulse + RCD + A1 RFI (BG) 12 Pulse + IRM + A2 RFI (BH) 12 Pulse + IRM + A1 RFI (BJ) 12 Pulse + NAMUR + A2 RFI (BK) 12 Pulse + NAMUR + A1 RFI (BL) 12 Pulse+NAMUR+RCD+A2 RFI (BM) 12 Pulse+NAMUR+RCM+A1 RFI (BN) 12 Pulse+NAMUR+IRM+A2 RFI (BP) 12 Pulse+NAMUR+IRM+A1 RFI |








Reviews
There are no reviews yet.