Description
Contactor AC 3 phase 100A with AUX
| Gross weight | 0.8 kg |
| Net weight | 0.8 kg |
| Volume | 7.758 dm3 |
| EAN | 5710107601394 |
| Gross weight | 0.8 kg |
| Net weight | 0.8 kg |
| Volume | 7.758 dm3 |
| EAN | 5710107601394 |
Electro Mechanics
| Electro Mechanics | Contactor |
| Electro Mechanics | Contactor |
SPARE PARTS FC 100 SERIES
| Frame Size | D1n D2n D13 |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N200) 200 KW / 300 HP (P200) 200 KW / 300 HP (P250) 250 KW / 350 HP (N160) 160 KW / 250 HP (N250) 250 KW / 350 HP (P160) 160 KW / 250 HP |
| RFI Filter | LHD – AAF006 filter + A2 RFI LHD – AAF006 filter + A1 RFI |
| Frame Size | D1n D2n D13 |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N200) 200 KW / 300 HP (P200) 200 KW / 300 HP (P250) 250 KW / 350 HP (N160) 160 KW / 250 HP (N250) 250 KW / 350 HP (P160) 160 KW / 250 HP |
| RFI Filter | LHD – AAF006 filter + A2 RFI LHD – AAF006 filter + A1 RFI |
SPARE PARTS FC 200 SERIES
| DrivePro category | Spare Part |
| Frame Size | D1n D2n D13 |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N200) 200 KW / 300 HP (P200) 200 KW / 300 HP (P250) 250 KW / 350 HP (N160) 160 KW / 250 HP (N250) 250 KW / 350 HP (P160) 160 KW / 250 HP |
| RFI Filter | LHD – AAF006 filter + A2 RFI LHD – AAF006 filter + A1 RFI |
| DrivePro category | Spare Part |
| Frame Size | D1n D2n D13 |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N200) 200 KW / 300 HP (P200) 200 KW / 300 HP (P250) 250 KW / 350 HP (N160) 160 KW / 250 HP (N250) 250 KW / 350 HP (P160) 160 KW / 250 HP |
| RFI Filter | LHD – AAF006 filter + A2 RFI LHD – AAF006 filter + A1 RFI |
SPARE PARTS FC 300 SERIES
| Frame Size | D1n D2n D13 |
| Mains Voltage | (5) 380 – 500 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N200) 200 KW / 300 HP (P132) 132 KW / 200 HP (N132) 132 KW / 200 HP (P200) 200 KW / 300 HP (N160) 160 KW / 250 HP (P160) 160 KW / 250 HP |
| RFI Filter | LHD – AAF006 filter + A2 RFI LHD – AAF006 filter + A1 RFI |
| Frame Size | D1n D2n D13 |
| Mains Voltage | (5) 380 – 500 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N200) 200 KW / 300 HP (P132) 132 KW / 200 HP (N132) 132 KW / 200 HP (P200) 200 KW / 300 HP (N160) 160 KW / 250 HP (P160) 160 KW / 250 HP |
| RFI Filter | LHD – AAF006 filter + A2 RFI LHD – AAF006 filter + A1 RFI |
SPARE PARTS AAF SERIES
| Current Rating | (A190) 190Amp correction |
| Frame Size | (D14) D14-Frame |
| Mains Voltage | (4) 380-480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Current Rating | (A190) 190Amp correction |
| Frame Size | (D14) D14-Frame |
| Mains Voltage | (4) 380-480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
SPARE PARTS FC 103 SERIES
| Frame Size | D13 |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N200) 200 KW / 300 HP 200 KW / 300 HP 250 KW / 350 HP (N160) 160 KW / 250 HP (N250) 250 KW / 350 HP 160 KW / 250 HP |
| RFI Filter | LHD – AAF006 filter + A2 RFI LHD – AAF006 filter + A1 RFI |
| Frame Size | D13 |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N200) 200 KW / 300 HP 200 KW / 300 HP 250 KW / 350 HP (N160) 160 KW / 250 HP (N250) 250 KW / 350 HP 160 KW / 250 HP |
| RFI Filter | LHD – AAF006 filter + A2 RFI LHD – AAF006 filter + A1 RFI |
SPARE PARTS FC 322 SERIES
| Frame Size | D13 |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N200) 200 KW / 300 HP (P200) 200 KW / 300 HP (P250) 250 KW / 350 HP (N160) 160 KW / 250 HP (N250) 250 KW / 350 HP (P160) 160 KW / 250 HP |
| RFI Filter | LHD – AAF006 filter + A2 RFI LHD – AAF006 filter + A1 RFI |
| Frame Size | D13 |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N200) 200 KW / 300 HP (P200) 200 KW / 300 HP (P250) 250 KW / 350 HP (N160) 160 KW / 250 HP (N250) 250 KW / 350 HP (P160) 160 KW / 250 HP |
| RFI Filter | LHD – AAF006 filter + A2 RFI LHD – AAF006 filter + A1 RFI |







Reviews
There are no reviews yet.