Description
Capacitor bank,450V,small,AAF series 6
| Gross weight | 6.43 kg |
| Net weight | 6.15 kg |
| Volume | 0.419 hl |
| EAN | 5710107601264 |
| Gross weight | 6.43 kg |
| Net weight | 6.15 kg |
| Volume | 0.419 hl |
| EAN | 5710107601264 |
Capacitors
| Capacitors | DC bus, DC main bank |
| Capacitors | DC bus, DC main bank |
SPARE PARTS FC 100 SERIES
| DrivePro category | Maintenance spare part Suitcase spare part Recommended spare part Spare Part |
| Frame Size | D1n D2n D13 |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| RFI Filter | LHD – AAF006 filter + A2 RFI LHD – AAF006 filter + A1 RFI |
| DrivePro category | Maintenance spare part Suitcase spare part Recommended spare part Spare Part |
| Frame Size | D1n D2n D13 |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| RFI Filter | LHD – AAF006 filter + A2 RFI LHD – AAF006 filter + A1 RFI |
SPARE PARTS FC 200 SERIES
| Frame Size | D1n D2n D13 |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| RFI Filter | LHD – AAF006 filter + A2 RFI LHD – AAF006 filter + A1 RFI |
| Frame Size | D1n D2n D13 |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| RFI Filter | LHD – AAF006 filter + A2 RFI LHD – AAF006 filter + A1 RFI |
SPARE PARTS FC 300 SERIES
| Frame Size | D1n D2n D13 |
| Mains Voltage | (5) 380 – 500 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| RFI Filter | LHD – AAF006 filter + A2 RFI LHD – AAF006 filter + A1 RFI |
| Frame Size | D1n D2n D13 |
| Mains Voltage | (5) 380 – 500 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| RFI Filter | LHD – AAF006 filter + A2 RFI LHD – AAF006 filter + A1 RFI |
SPARE PARTS AAF SERIES
| Current Rating | (A190) 190Amp correction |
| Frame Size | (D14) D14-Frame |
| VLT Series | (006) 006 |
| Current Rating | (A190) 190Amp correction |
| Frame Size | (D14) D14-Frame |
| VLT Series | (006) 006 |
SPARE PARTS FC 103 SERIES
| Frame Size | D13 |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| RFI Filter | LHD – AAF006 filter + A2 RFI LHD – AAF006 filter + A1 RFI |
| Frame Size | D13 |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| RFI Filter | LHD – AAF006 filter + A2 RFI LHD – AAF006 filter + A1 RFI |







Reviews
There are no reviews yet.