Description
Current scaling board 4.57 ohm
Installs on the power board
| Gross weight | 0.11 kg |
| Net weight | 0.11 kg |
| Volume | 0.819 l |
| EAN | 5710107601059 |
| Gross weight | 0.11 kg |
| Net weight | 0.11 kg |
| Volume | 0.819 l |
| EAN | 5710107601059 |
Printed Circuit Board (PCA)
| Printed Circuit Assemblies | Current scaling card |
| Printed Circuit Assemblies | Current scaling card |
SPARE PARTS FC 100 SERIES
| DrivePro category | Suitcase spare part Recommended spare part Spare Part |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Phase+Mains+Power | T4N110 |
| DrivePro category | Suitcase spare part Recommended spare part Spare Part |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Phase+Mains+Power | T4N110 |
SPARE PARTS FC 200 SERIES
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Phase+Mains+Power | T5N110 T4N110 |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Phase+Mains+Power | T5N110 T4N110 |
SPARE PARTS FC 300 SERIES
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Phase+Mains+Power | T5N90K |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Phase+Mains+Power | T5N90K |
SPARE PARTS FC 101 SERIES
| Power Rating | (N110) 110 KW / 150 HP |
| Series | (111) HVAC Basic – Cascade |
| Power Rating | (N110) 110 KW / 150 HP |
| Series | (111) HVAC Basic – Cascade |
SPARE PARTS FC 103 SERIES
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Phase+Mains+Power | T4N110 |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Phase+Mains+Power | T4N110 |
SPARE PARTS FC 322 SERIES
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Phase+Mains+Power | T4N110 |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Phase+Mains+Power | T4N110 |
SPARE PARTS FC 360 SERIES
| Power | Normal Overload High Overload |
| Power Size | 110 KW / 150 HP 90 KW / 125 HP |
| Series | (360) 360 |
| Power | Normal Overload High Overload |
| Power Size | 110 KW / 150 HP 90 KW / 125 HP |
| Series | (360) 360 |
SPARE PARTS FOR FREQUENCY CONVERTER
| Current rating | 206 A |
| Mains voltage | 380-500 V AC |
| Product category | Frequency converter,air-cooled |
| Current rating | 206 A |
| Mains voltage | 380-500 V AC |
| Product category | Frequency converter,air-cooled |
SPAREPARTS for FC-321
| /Power Rating | (N90K) 90 KW / 125 HP |
| /Voltage | Three phase 525-600 VAC |
| /Power Rating | (N90K) 90 KW / 125 HP |
| /Voltage | Three phase 525-600 VAC |







Reviews
There are no reviews yet.