Description
Current scaling board 3.11 ohm
Installs on the power board
| Gross weight | 0.11 kg |
| Net weight | 0.11 kg |
| Volume | 0.819 l |
| EAN | 5710107601035 |
| Gross weight | 0.11 kg |
| Net weight | 0.11 kg |
| Volume | 0.819 l |
| EAN | 5710107601035 |
Printed Circuit Board (PCA)
| Printed Circuit Assemblies | Current scaling card |
| Printed Circuit Assemblies | Current scaling card |
SPARE PARTS FC 100 SERIES
| Phase+Mains+Power+RFI | T2N75KH2 T4N160H4 T7N560H2 T4N160H2 T4N160N2 T2N75KH4 T4N160N4 |
| Phase+Mains+Power+RFI | T2N75KH2 T4N160H4 T7N560H2 T4N160H2 T4N160N2 T2N75KH4 T4N160N4 |
SPARE PARTS FC 200 SERIES
| Phase+Mains+Power+RFI | T2N75KH2 T4N160H4 T7N560H2 T5N160H2 T4N160H2 T4N160N2 T2N75KH4 T4N160N4 |
| Phase+Mains+Power+RFI | T2N75KH2 T4N160H4 T7N560H2 T5N160H2 T4N160H2 T4N160N2 T2N75KH4 T4N160N4 |
SPARE PARTS FC 300 SERIES
| Phase+Mains+Power+RFI | T7N500H2 T5N132N2 T5N132N4 T5N132H2 T5N165H4 T2N55KH2 T5N132H4 T5N165H2 T2N55KH4 |
| Phase+Mains+Power+RFI | T7N500H2 T5N132N2 T5N132N4 T5N132H2 T5N165H4 T2N55KH2 T5N132H4 T5N165H2 T2N55KH4 |
SPARE PARTS FC 101 SERIES
| Power Rating | (N160) 160 KW / 250 HP |
| Series | (111) HVAC Basic – Cascade |
| Power Rating | (N160) 160 KW / 250 HP |
| Series | (111) HVAC Basic – Cascade |
SPARE PARTS FC 103 SERIES
| DrivePro category | Suitcase spare part Recommended spare part Spare Part |
| Phase+Mains+Power+RFI | T4N160H4 T7N560H2 T4N160H2 T4N160N2 T4N160N4 |
| DrivePro category | Suitcase spare part Recommended spare part Spare Part |
| Phase+Mains+Power+RFI | T4N160H4 T7N560H2 T4N160H2 T4N160N2 T4N160N4 |
SPARE PARTS FC 322 SERIES
| Phase+Mains+Power+RFI | T4N160H4 T7N560H2 T4N160H2 T4N160N2 T4N160N4 |
| Phase+Mains+Power+RFI | T4N160H4 T7N560H2 T4N160H2 T4N160N2 T4N160N4 |
SPARE PARTS FC 360 SERIES
| Power | Normal Overload High Overload |
| Power Size | 132 KW / 200 HP 160 KW / 250 HP |
| Series | (360) 360 |
| Power | Normal Overload High Overload |
| Power Size | 132 KW / 200 HP 160 KW / 250 HP |
| Series | (360) 360 |
SPARE PARTS FOR FREQUENCY CONVERTER
| Current rating | 302 A |
| Mains voltage | 380-500 V AC |
| Product category | Frequency converter,air-cooled |
| Current rating | 302 A |
| Mains voltage | 380-500 V AC |
| Product category | Frequency converter,air-cooled |







Reviews
There are no reviews yet.