Description
Current scaling board 5.10 ohm
Installs on the power board
| Gross weight | 0.11 kg |
| Net weight | 0.11 kg |
| Volume | 0.819 l |
| EAN | 5710107601011 |
| Gross weight | 0.11 kg |
| Net weight | 0.11 kg |
| Volume | 0.819 l |
| EAN | 5710107601011 |
Printed Circuit Board (PCA)
| Printed Circuit Assemblies | Current scaling card |
| Printed Circuit Assemblies | Current scaling card |
SPARE PARTS FC 100 SERIES
| Frame Size | D2n D7H DB2 D8H DA4 DB4 D4H D2H |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power+RFI | T4N355P4 T4N355P6 T4N355P8 T4N710P8 T4N355P2 T4N710P6 T4N250H4 T4N710P4 T4N250H2 T4N710P2 T4N630P2 T2N150H4 T4N630P4 T4N400P6 T4N250N2 T2N150H2 T4N630P6 T4N400P8 T4N630P8 T4N400P2 T4N400P4 T4N250N4 |
| Frame Size | D2n D7H DB2 D8H DA4 DB4 D4H D2H |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power+RFI | T4N355P4 T4N355P6 T4N355P8 T4N710P8 T4N355P2 T4N710P6 T4N250H4 T4N710P4 T4N250H2 T4N710P2 T4N630P2 T2N150H4 T4N630P4 T4N400P6 T4N250N2 T2N150H2 T4N630P6 T4N400P8 T4N630P8 T4N400P2 T4N400P4 T4N250N4 |
SPARE PARTS FC 200 SERIES
| Frame Size | D2n D7H D8H DB2 DA4 DB4 D4H D2H |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (5) 380 – 500 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power+RFI | T4N355P4 T4N355P6 T4N355P8 T5N250H2 T4N710P8 T4N355P2 T4N710P6 T4N250H4 T4N710P4 T4N250H2 T4N710P2 T4N630P2 T2N150H4 T4N630P4 T4N400P6 T4N250N2 T2N150H2 T4N630P6 T4N400P8 T4N630P8 T4N400P2 T4N400P4 T4N250N4 |
| Frame Size | D2n D7H D8H DB2 DA4 DB4 D4H D2H |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (5) 380 – 500 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power+RFI | T4N355P4 T4N355P6 T4N355P8 T5N250H2 T4N710P8 T4N355P2 T4N710P6 T4N250H4 T4N710P4 T4N250H2 T4N710P2 T4N630P2 T2N150H4 T4N630P4 T4N400P6 T4N250N2 T2N150H2 T4N630P6 T4N400P8 T4N630P8 T4N400P2 T4N400P4 T4N250N4 |
SPARE PARTS FC 300 SERIES
| Frame Size | D2n D7H D8H Db2 Da4 Db4 D4H D2H |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (5) 380 – 500 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power+RFI | T5N355P8 T5N315P2 T5N560P8 T5N355P6 T5N315P4 T5N560P6 T5N355P4 T5N355P2 T5N560P4 T5N560P2 T5N200H4 T5N200H2 T2N110H4 T5N200N4 T5N200N2 T2N110H2 T5N630P8 T5N630P6 T5N315P6 T5N630P4 T5N315P8 T5N630P2 |
| Frame Size | D2n D7H D8H Db2 Da4 Db4 D4H D2H |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (5) 380 – 500 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power+RFI | T5N355P8 T5N315P2 T5N560P8 T5N355P6 T5N315P4 T5N560P6 T5N355P4 T5N355P2 T5N560P4 T5N560P2 T5N200H4 T5N200H2 T2N110H4 T5N200N4 T5N200N2 T2N110H2 T5N630P8 T5N630P6 T5N315P6 T5N630P4 T5N315P8 T5N630P2 |
SPARE PARTS FC 101 SERIES
| Power Rating | (N250) 250 KW / 350 HP |
| Series | (111) HVAC Basic – Cascade |
| Power Rating | (N250) 250 KW / 350 HP |
| Series | (111) HVAC Basic – Cascade |
SPARE PARTS FC 103 SERIES
| Frame Size | D7H D8H D4H D2H |
| Phase+Mains+Power | T4N250 |
| Frame Size | D7H D8H D4H D2H |
| Phase+Mains+Power | T4N250 |
SPARE PARTS FC 322 SERIES
| DrivePro category | Suitcase spare part Recommended spare part Spare Part |
| Frame Size | D7H D8H D4H D2H |
| Phase+Mains+Power | T4N250 |
| DrivePro category | Suitcase spare part Recommended spare part Spare Part |
| Frame Size | D7H D8H D4H D2H |
| Phase+Mains+Power | T4N250 |
SPARE PARTS FC 360 SERIES
| Power | Normal Overload High Overload |
| Power Size | 200 KW / 300 HP 250 KW / 350 HP |
| Series | (360) 360 |
| Power | Normal Overload High Overload |
| Power Size | 200 KW / 300 HP 250 KW / 350 HP |
| Series | (360) 360 |
SPARE PARTS FOR FREQUENCY CONVERTER
| Current rating | 480 A |
| Mains voltage | 380-500 V AC |
| Product category | Frequency converter,air-cooled |
| Current rating | 480 A |
| Mains voltage | 380-500 V AC |
| Product category | Frequency converter,air-cooled |
SPAREPARTS for FC-321
| /Frame Size | D4H D2H |
| /Voltage | Three phase 380-500 VAC Three phase 200-240 VAC |
| /Frame Size | D4H D2H |
| /Voltage | Three phase 380-500 VAC Three phase 200-240 VAC |








Reviews
There are no reviews yet.