Description
Current scaling board 5.10 ohm
Installs on the power board
| Gross weight | 0.11 kg |
| Net weight | 0.11 kg |
| Volume | 0.819 l |
| EAN | 5710107601004 |
| Gross weight | 0.11 kg |
| Net weight | 0.11 kg |
| Volume | 0.819 l |
| EAN | 5710107601004 |
Printed Circuit Board (PCA)
| Printed Circuit Assemblies | Current scaling card |
| Printed Circuit Assemblies | Current scaling card |
SPARE PARTS FC 100 SERIES
| Frame Size | DA2 D7H DB2 D8H DA4 DB4 D4H D2H |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power+RFI | T4N800P2 T4N800P4 T2N160H2 T2N160H4 T4N500P4 T4N315N4 T4N500P2 T4N315N2 T4N500P8 T4N500P6 T4N450P6 T4N450P4 T4N315H4 T4N450P2 T4N315H2 T4N1M0P8 T4N1M0P6 T4N800P6 T4N1M0P4 T4N800P8 T4N450P8 T4N1M0P2 |
| Frame Size | DA2 D7H DB2 D8H DA4 DB4 D4H D2H |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power+RFI | T4N800P2 T4N800P4 T2N160H2 T2N160H4 T4N500P4 T4N315N4 T4N500P2 T4N315N2 T4N500P8 T4N500P6 T4N450P6 T4N450P4 T4N315H4 T4N450P2 T4N315H2 T4N1M0P8 T4N1M0P6 T4N800P6 T4N1M0P4 T4N800P8 T4N450P8 T4N1M0P2 |
SPARE PARTS FC 200 SERIES
| DrivePro category | Suitcase spare part Recommended spare part Spare Part |
| Frame Size | D7H DA2 D8H DB2 DA4 DB4 D4H D2H |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power+RFI | T4N800P2 T4N800P4 T2N160H2 T2N160H4 T4N500P4 T4N315N4 T4N500P2 T4N315N2 T4N500P8 T4N500P6 T4N450P6 T4N450P4 T4N315H4 T4N450P2 T4N315H2 T4N1M0P8 T4N1M0P6 T4N800P6 T4N1M0P4 T4N800P8 T4N450P8 T4N1M0P2 |
| DrivePro category | Suitcase spare part Recommended spare part Spare Part |
| Frame Size | D7H DA2 D8H DB2 DA4 DB4 D4H D2H |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power+RFI | T4N800P2 T4N800P4 T2N160H2 T2N160H4 T4N500P4 T4N315N4 T4N500P2 T4N315N2 T4N500P8 T4N500P6 T4N450P6 T4N450P4 T4N315H4 T4N450P2 T4N315H2 T4N1M0P8 T4N1M0P6 T4N800P6 T4N1M0P4 T4N800P8 T4N450P8 T4N1M0P2 |
SPARE PARTS FC 300 SERIES
| Frame Size | D7H Da2 D8H Db2 Da4 Db4 D4H D2H |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (5) 380 – 500 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power+RFI | T5N800P8 T5N800P6 T5N250N2 T5N250N4 T5N710P4 T5N710P6 T5N250H2 T5N250H4 T5N710P2 T5N400P4 T5N400P2 T5N710P8 T5N450P6 T5N400P8 T5N450P8 T5N400P6 T2N150H4 T5N450P2 T2N150H2 T5N450P4 T5N800P4 T5N800P2 |
| Frame Size | D7H Da2 D8H Db2 Da4 Db4 D4H D2H |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (5) 380 – 500 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power+RFI | T5N800P8 T5N800P6 T5N250N2 T5N250N4 T5N710P4 T5N710P6 T5N250H2 T5N250H4 T5N710P2 T5N400P4 T5N400P2 T5N710P8 T5N450P6 T5N400P8 T5N450P8 T5N400P6 T2N150H4 T5N450P2 T2N150H2 T5N450P4 T5N800P4 T5N800P2 |
SPARE PARTS FC 101 SERIES
| Power Rating | (N315) 315 KW / 450 HP |
| Series | (111) HVAC Basic – Cascade |
| Power Rating | (N315) 315 KW / 450 HP |
| Series | (111) HVAC Basic – Cascade |
SPARE PARTS FC 103 SERIES
| Frame Size | D7H D8H D4H D2H |
| Phase+Mains+Power | T4N315 |
| Frame Size | D7H D8H D4H D2H |
| Phase+Mains+Power | T4N315 |
SPARE PARTS FC 322 SERIES
| Frame Size | D7H D8H D4H D2H |
| Phase+Mains+Power | T4N315 |
| Frame Size | D7H D8H D4H D2H |
| Phase+Mains+Power | T4N315 |
SPARE PARTS FC 360 SERIES
| Power | Normal Overload High Overload |
| Power Size | 315 KW / 450 HP 250 KW / 350 HP |
| Series | (360) 360 |
| Power | Normal Overload High Overload |
| Power Size | 315 KW / 450 HP 250 KW / 350 HP |
| Series | (360) 360 |
SPARE PARTS FOR FREQUENCY CONVERTER
| Current rating | 588 A |
| Mains voltage | 380-500 V AC |
| Product category | Frequency converter,air-cooled |
| Current rating | 588 A |
| Mains voltage | 380-500 V AC |
| Product category | Frequency converter,air-cooled |








Reviews
There are no reviews yet.