Description
Fuse 315A 700V Square Body
Mains fuse, 1 per kit
| Gross weight | 0.3 kg |
| Net weight | 0.2 kg |
| Volume | 2.052 l |
| EAN | 5710107600885 |
| Gross weight | 0.3 kg |
| Net weight | 0.2 kg |
| Volume | 2.052 l |
| EAN | 5710107600885 |
Electro Mechanics
| Electro Mechanics | Ultra fast fuse |
| Electro Mechanics | Ultra fast fuse |
SPARE PARTS FC 100 SERIES
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Mains Option | (A) Fuse + Loadsharing (3) Mains Disconnect + Fuse (4) Mains Contactor + Fuse (E) Disconnect+Contactor+Fuse (5) Disconnect + Fuse + Load (F) CirBreaker+Contactor+Fuse (6) Contactor + Fuse + Load (G) Disc+Contact+Loadsh+Fuse (7) Fuse (H) CirBkr+Contact+Loadsh+Fuse (J) Circuit Breaker + Fuse (K) Cir Breaker+Loadsh+Fuse |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T7N160 T7N132 T7N110 T4N110 T7N90K |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Mains Option | (A) Fuse + Loadsharing (3) Mains Disconnect + Fuse (4) Mains Contactor + Fuse (E) Disconnect+Contactor+Fuse (5) Disconnect + Fuse + Load (F) CirBreaker+Contactor+Fuse (6) Contactor + Fuse + Load (G) Disc+Contact+Loadsh+Fuse (7) Fuse (H) CirBkr+Contact+Loadsh+Fuse (J) Circuit Breaker + Fuse (K) Cir Breaker+Loadsh+Fuse |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T7N160 T7N132 T7N110 T4N110 T7N90K |
SPARE PARTS FC 200 SERIES
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Mains Option | (A) Fuse + Loadsharing (3) Mains Disconnect + Fuse (4) Mains Contactor + Fuse (E) Disconnect+Contactor+Fuse (5) Disconnect + Fuse + Load (F) CirBreaker+Contactor+Fuse (6) Contactor + Fuse + Load (G) Disc+Contact+Loadsh+Fuse (7) Fuse (H) CirBkr+Contact+Loadsh+Fuse (J) Circuit Breaker + Fuse (K) Cir Breaker+Loadsh+Fuse |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T7N160 T7N132 T7N110 T4N110 T7N90K |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Mains Option | (A) Fuse + Loadsharing (3) Mains Disconnect + Fuse (4) Mains Contactor + Fuse (E) Disconnect+Contactor+Fuse (5) Disconnect + Fuse + Load (F) CirBreaker+Contactor+Fuse (6) Contactor + Fuse + Load (G) Disc+Contact+Loadsh+Fuse (7) Fuse (H) CirBkr+Contact+Loadsh+Fuse (J) Circuit Breaker + Fuse (K) Cir Breaker+Loadsh+Fuse |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T7N160 T7N132 T7N110 T4N110 T7N90K |
SPARE PARTS FC 300 SERIES
| /Mains Option | (A) Fuse + Loadsharing (3) Mains Disconnect + Fuse (4) Mains Contactor + Fuse (E) Disconnect+Contactor+Fuse (5) Disconnect + Fuse + Load (F) CirBreaker+Contactor+Fuse (6) Contactor + Fuse + Load (G) Disc+Contact+Loadsh+Fuse (7) Fuse (H) CirBkr+Contact+Loadsh+Fuse (J) Circuit Breaker + Fuse (K) Cir Breaker+Loadsh+Fuse |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Phase+Mains+Power | T7N75K T5N90K T7N110 T7N132 T7N165 T7N90K |
| /Mains Option | (A) Fuse + Loadsharing (3) Mains Disconnect + Fuse (4) Mains Contactor + Fuse (E) Disconnect+Contactor+Fuse (5) Disconnect + Fuse + Load (F) CirBreaker+Contactor+Fuse (6) Contactor + Fuse + Load (G) Disc+Contact+Loadsh+Fuse (7) Fuse (H) CirBkr+Contact+Loadsh+Fuse (J) Circuit Breaker + Fuse (K) Cir Breaker+Loadsh+Fuse |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Phase+Mains+Power | T7N75K T5N90K T7N110 T7N132 T7N165 T7N90K |
SPARE PARTS FC 101 SERIES
| Power Rating | (N110) 110 KW / 150 HP |
| Series | (111) HVAC Basic – Cascade |
| Power Rating | (N110) 110 KW / 150 HP |
| Series | (111) HVAC Basic – Cascade |
SPARE PARTS FC 103 SERIES
| /Mains Option | (A) Fuse + Loadsharing (3) Mains Disconnect + Fuse (4) Mains Contactor + Fuse (E) Disconnect+Contactor+Fuse (5) Disconnect + Fuse + Load (F) CirBreaker+Contactor+Fuse (6) Contactor + Fuse + Load (G) Disc+Contact+Loadsh+Fuse (7) Fuse (H) CirBkr+Contact+Loadsh+Fuse (J) Circuit Breaker + Fuse (K) Cir Breaker+Loadsh+Fuse |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T7N160 T7N110 T7N132 T4N110 T7N90K |
| /Mains Option | (A) Fuse + Loadsharing (3) Mains Disconnect + Fuse (4) Mains Contactor + Fuse (E) Disconnect+Contactor+Fuse (5) Disconnect + Fuse + Load (F) CirBreaker+Contactor+Fuse (6) Contactor + Fuse + Load (G) Disc+Contact+Loadsh+Fuse (7) Fuse (H) CirBkr+Contact+Loadsh+Fuse (J) Circuit Breaker + Fuse (K) Cir Breaker+Loadsh+Fuse |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T7N160 T7N110 T7N132 T4N110 T7N90K |
SPARE PARTS FC 322 SERIES
| DrivePro category | Maintenance spare part Suitcase spare part Recommended spare part Self-service spare part Spare Part |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Mains Option | (A) Fuse + Loadsharing (3) Mains Disconnect + Fuse (4) Mains Contactor + Fuse (E) Disconnect+Contactor+Fuse (5) Disconnect + Fuse + Load (F) CirBreaker+Contactor+Fuse (6) Contactor + Fuse + Load (G) Disc+Contact+Loadsh+Fuse (7) Fuse (H) CirBkr+Contact+Loadsh+Fuse (J) Circuit Breaker + Fuse (K) Cir Breaker+Loadsh+Fuse |
| Phase+Mains+Power | T7N160 T7N132 T7N110 T4N110 T7N90K |
| DrivePro category | Maintenance spare part Suitcase spare part Recommended spare part Self-service spare part Spare Part |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Mains Option | (A) Fuse + Loadsharing (3) Mains Disconnect + Fuse (4) Mains Contactor + Fuse (E) Disconnect+Contactor+Fuse (5) Disconnect + Fuse + Load (F) CirBreaker+Contactor+Fuse (6) Contactor + Fuse + Load (G) Disc+Contact+Loadsh+Fuse (7) Fuse (H) CirBkr+Contact+Loadsh+Fuse (J) Circuit Breaker + Fuse (K) Cir Breaker+Loadsh+Fuse |
| Phase+Mains+Power | T7N160 T7N132 T7N110 T4N110 T7N90K |
SPARE PARTS FC 360 SERIES
| Power | Normal Overload High Overload |
| Power Size | 110 KW / 150 HP 90 KW / 125 HP |
| Series | (360) 360 |
| Power | Normal Overload High Overload |
| Power Size | 110 KW / 150 HP 90 KW / 125 HP |
| Series | (360) 360 |
SPARE PARTS FOR FREQUENCY CONVERTER
| Current rating | 206 A |
| Mains voltage | 380-500 V AC |
| Product category | Frequency converter,air-cooled |
| Current rating | 206 A |
| Mains voltage | 380-500 V AC |
| Product category | Frequency converter,air-cooled |
SPAREPARTS for FC-321
| /Frame Size | D3H D1H |
| /Mains Option | Mains Disconnect + Fuse |
| /Frame Size | D3H D1H |
| /Mains Option | Mains Disconnect + Fuse |








Reviews
There are no reviews yet.