Description
Cable Brake IGBT Gate Signal D1h D3h
| Gross weight | 0.123 kg |
| Net weight | 0.05 kg |
| Volume | 2.319 dm3 |
| EAN | 5710107600793 |
| Gross weight | 0.123 kg |
| Net weight | 0.05 kg |
| Volume | 2.319 dm3 |
| EAN | 5710107600793 |
Electro Mechanics
| Electro Mechanics | Control cable |
| Electro Mechanics | Control cable |
SPARE PARTS FC 100 SERIES
| Brake – Safe Stop | (B) Brake chopper (S) Regen Term + Brake Chopper (D) Safe Stop + Pilz + Brake (U) Brake chop + Safe stop (N) E stop(incl Pliz)+ Brake |
| Frame Size | D1n D5H D6H D3H D4H D1H D2H |
| Brake – Safe Stop | (B) Brake chopper (S) Regen Term + Brake Chopper (D) Safe Stop + Pilz + Brake (U) Brake chop + Safe stop (N) E stop(incl Pliz)+ Brake |
| Frame Size | D1n D5H D6H D3H D4H D1H D2H |
SPARE PARTS FC 200 SERIES
| Brake – Safe Stop | (B) Brake chopper (S) Regen Term + Brake Chopper (D) Safe Stop + Pilz + Brake (U) Brake chop + Safe stop (N) E stop(incl Pliz)+ Brake |
| Frame Size | D1n D5H D6H D3H D1H |
| Brake – Safe Stop | (B) Brake chopper (S) Regen Term + Brake Chopper (D) Safe Stop + Pilz + Brake (U) Brake chop + Safe stop (N) E stop(incl Pliz)+ Brake |
| Frame Size | D1n D5H D6H D3H D1H |
SPARE PARTS FC 300 SERIES
| Brake – Safe Stop | (B) Brake chopper (S) Regen Term + Brake Chopper (D) Safe Stop + Pilz + Brake (U) Brake chopper + Safe stop (N) E stop(incl Pliz)+ Brake |
| Frame Size | D1n D5H D6H D3H D1H |
| Brake – Safe Stop | (B) Brake chopper (S) Regen Term + Brake Chopper (D) Safe Stop + Pilz + Brake (U) Brake chopper + Safe stop (N) E stop(incl Pliz)+ Brake |
| Frame Size | D1n D5H D6H D3H D1H |
SPARE PARTS FC 101 SERIES
| /Frame Size | H13 |
| Series | (111) HVAC Basic – Cascade |
| /Frame Size | H13 |
| Series | (111) HVAC Basic – Cascade |
SPARE PARTS FC 103 SERIES
| Brake – Safe Stop | (B) Brake chopper (S) Regen Term + Brake Chopper (D) Safe Stop + Pilz + Brake (U) Brake chop + Safe stop (N) E stop(incl Pliz)+ Brake |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Brake – Safe Stop | (B) Brake chopper (S) Regen Term + Brake Chopper (D) Safe Stop + Pilz + Brake (U) Brake chop + Safe stop (N) E stop(incl Pliz)+ Brake |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
SPARE PARTS FC 322 SERIES
| Brake – Safe Stop | (B) Brake chopper |
| DrivePro category | Suitcase spare part Spare Part |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Brake – Safe Stop | (B) Brake chopper |
| DrivePro category | Suitcase spare part Spare Part |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
SPARE PARTS FC 360 SERIES
| Frame Size | J8 |
| Series | (360) 360 |
| Frame Size | J8 |
| Series | (360) 360 |








Reviews
There are no reviews yet.