Description
Cable power for P5 non-bypass 1awg
| Gross weight | 0 kg |
| Net weight | 0 kg |
| Volume | 0 l |
| Gross weight | 0 kg |
| Net weight | 0 kg |
| Volume | 0 l |
Electro Mechanics
| Electro Mechanics | Power cable |
| Electro Mechanics | Power cable |
SPARE PARTS FC 100 SERIES
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Option | (3) Mains Disconnect + Fuse |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (6) 525 – 600 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T6P90K T4P75K T2P37K T6P75K |
| Power Rating | (P90K) 90 KW / 125 HP (P37K) 37 KW / 50 HP (P75K) 75 KW / 100 HP |
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Option | (3) Mains Disconnect + Fuse |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (6) 525 – 600 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T6P90K T4P75K T2P37K T6P75K |
| Power Rating | (P90K) 90 KW / 125 HP (P37K) 37 KW / 50 HP (P75K) 75 KW / 100 HP |
SPARE PARTS FC 200 SERIES
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Option | (3) Mains Disconnect + Fuse |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (6) 525 – 600 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T6P90K T4P75K T2P37K T6P75K |
| Power Rating | (P90K) 90 KW / 125 HP (P37K) 37 KW / 50 HP (P75K) 75 KW / 100 HP |
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Option | (3) Mains Disconnect + Fuse |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (6) 525 – 600 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T6P90K T4P75K T2P37K T6P75K |
| Power Rating | (P90K) 90 KW / 125 HP (P37K) 37 KW / 50 HP (P75K) 75 KW / 100 HP |
SPARE PARTS FC 300 SERIES
| /Mains Option | (3) Mains Disconnect + Fuse |
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Voltage | (1) 200 – 208 VAC (2) 200 – 240 VAC (5) 380 – 500 VAC (6) 525 – 600 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T2P30K T1P30K T6P55K T6P75K T5P55K |
| Power Rating | (P75K) 75 KW / 100 HP (P30K) 30 KW / 40 HP (P55K) 55 KW / 75 HP |
| /Mains Option | (3) Mains Disconnect + Fuse |
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Voltage | (1) 200 – 208 VAC (2) 200 – 240 VAC (5) 380 – 500 VAC (6) 525 – 600 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T2P30K T1P30K T6P55K T6P75K T5P55K |
| Power Rating | (P75K) 75 KW / 100 HP (P30K) 30 KW / 40 HP (P55K) 55 KW / 75 HP |
SPARE PARTS FC 103 SERIES
| /Mains Option | (3) Mains Disconnect + Fuse |
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (6) 525 – 600 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T6P90K T4P75K T2P37K T6P75K |
| Power Rating | 90 KW / 125 HP 37 KW / 50 HP 75 KW / 100 HP |
| /Mains Option | (3) Mains Disconnect + Fuse |
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (6) 525 – 600 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T6P90K T4P75K T2P37K T6P75K |
| Power Rating | 90 KW / 125 HP 37 KW / 50 HP 75 KW / 100 HP |
SPARE PARTS FC 322 SERIES
| DrivePro category | Spare Part |
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Option | (3) Mains Disconnect + Fuse |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (6) 525 – 600 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T6P90K T4P75K T2P37K T6P75K |
| Power Rating | (P90K) 90 KW / 125 HP (P37K) 37 KW / 50 HP (P75K) 75 KW / 100 HP |
| DrivePro category | Spare Part |
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Option | (3) Mains Disconnect + Fuse |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (6) 525 – 600 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T6P90K T4P75K T2P37K T6P75K |
| Power Rating | (P90K) 90 KW / 125 HP (P37K) 37 KW / 50 HP (P75K) 75 KW / 100 HP |






Reviews
There are no reviews yet.