Description
Disconnect 30A 600V fusible class j
| Gross weight | 0 kg |
| Net weight | 0 kg |
| Volume | 0 l |
| Gross weight | 0 kg |
| Net weight | 0 kg |
| Volume | 0 l |
Electro Mechanics
| Electro Mechanics | Switch |
| Electro Mechanics | Switch |
SPARE PARTS FC 100 SERIES
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Option | (Q) ECB 100kA+Disc+Fuse+MFuse (R) ECB Circuit Breaker + Fuse (M) EMB2 100kA+Disc+Fuse+MFuse (N) EMB2 Circuit Breaker +Fuse |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (6) 525 – 600 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T2P11K T6P11K |
| Power Rating | (P11K) 11 KW / 15 HP |
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Option | (Q) ECB 100kA+Disc+Fuse+MFuse (R) ECB Circuit Breaker + Fuse (M) EMB2 100kA+Disc+Fuse+MFuse (N) EMB2 Circuit Breaker +Fuse |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (6) 525 – 600 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T2P11K T6P11K |
| Power Rating | (P11K) 11 KW / 15 HP |
SPARE PARTS FC 200 SERIES
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Option | (R) ECB Circuit Breaker + Fuse (N) EMB2 Circuit Breaker +Fuse |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (6) 525 – 600 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T2P11K T6P11K |
| Power Rating | (P11K) 11 KW / 15 HP |
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Option | (R) ECB Circuit Breaker + Fuse (N) EMB2 Circuit Breaker +Fuse |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (6) 525 – 600 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T2P11K T6P11K |
| Power Rating | (P11K) 11 KW / 15 HP |
SPARE PARTS FC 300 SERIES
| DrivePro category | Suitcase spare part Spare Part |
| DrivePro category | Suitcase spare part Spare Part |
SPARE PARTS FC 103 SERIES
| /Mains Option | (Q) ECB 100kA+Disc+Fuse+MFuse (R) ECB Circuit Breaker + Fuse (M) EMB2 100kA+Disc+Fuse+MFuse (N) EMB2 Circuit Breaker +Fuse |
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (6) 525 – 600 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T2P11K T6P11K |
| Power Rating | 11 KW / 15 HP |
| /Mains Option | (Q) ECB 100kA+Disc+Fuse+MFuse (R) ECB Circuit Breaker + Fuse (M) EMB2 100kA+Disc+Fuse+MFuse (N) EMB2 Circuit Breaker +Fuse |
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (6) 525 – 600 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T2P11K T6P11K |
| Power Rating | 11 KW / 15 HP |
SPARE PARTS FC 322 SERIES
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Option | (R) ECB 100kA+Circuit Br+Fuse (N) EMB2 100kA+Circuit Br+Fuse |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (6) 525 – 600 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T2P11K T6P11K |
| Power Rating | (P11K) 11 KW / 15 HP |
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Option | (R) ECB 100kA+Circuit Br+Fuse (N) EMB2 100kA+Circuit Br+Fuse |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (6) 525 – 600 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T2P11K T6P11K |
| Power Rating | (P11K) 11 KW / 15 HP |








Reviews
There are no reviews yet.