Description
Door for P5 frame w/ bypass
| Gross weight | 0 kg |
| Net weight | 0 kg |
| Volume | 0 l |
| Gross weight | 0 kg |
| Net weight | 0 kg |
| Volume | 0 l |
Mechanics
| Mechanics | Enclosure front cover |
| Mechanics | Enclosure front cover |
SPARE PARTS FC 100 SERIES
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Option | (L) EMB2+Mains Disconnect+Fuse (M) EMB2 100kA+Disc+Fuse+MFuse (N) EMB2 Circuit Breaker +Fuse |
| Mains Voltage | (1) 200 – 208 VAC (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (6) 525 – 600 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T6P90K T4P75K T2P45K T2P37K T1P45K T6P75K T1P37K T4P90K |
| Power Rating | (P90K) 90 KW / 125 HP (P37K) 37 KW / 50 HP (P75K) 75 KW / 100 HP (P45K) 45 KW / 60 HP |
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Option | (L) EMB2+Mains Disconnect+Fuse (M) EMB2 100kA+Disc+Fuse+MFuse (N) EMB2 Circuit Breaker +Fuse |
| Mains Voltage | (1) 200 – 208 VAC (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (6) 525 – 600 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T6P90K T4P75K T2P45K T2P37K T1P45K T6P75K T1P37K T4P90K |
| Power Rating | (P90K) 90 KW / 125 HP (P37K) 37 KW / 50 HP (P75K) 75 KW / 100 HP (P45K) 45 KW / 60 HP |
SPARE PARTS FC 200 SERIES
| DrivePro category | Spare Part |
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Option | (L) EMB2+Mains Disconnect+Fuse (M) EMB2 100kA+Disc+Fuse+MFuse (N) EMB2 Circuit Breaker +Fuse |
| Mains Voltage | (1) 200 – 208 VAC (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (6) 525 – 600 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T6P90K T4P75K T2P45K T2P37K T1P45K T6P75K T1P37K T4P90K |
| Power Rating | (P90K) 90 KW / 125 HP (P37K) 37 KW / 50 HP (P75K) 75 KW / 100 HP (P45K) 45 KW / 60 HP |
| DrivePro category | Spare Part |
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Option | (L) EMB2+Mains Disconnect+Fuse (M) EMB2 100kA+Disc+Fuse+MFuse (N) EMB2 Circuit Breaker +Fuse |
| Mains Voltage | (1) 200 – 208 VAC (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (6) 525 – 600 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T6P90K T4P75K T2P45K T2P37K T1P45K T6P75K T1P37K T4P90K |
| Power Rating | (P90K) 90 KW / 125 HP (P37K) 37 KW / 50 HP (P75K) 75 KW / 100 HP (P45K) 45 KW / 60 HP |
SPARE PARTS FC 103 SERIES
| /Mains Option | (L) EMB2+Mains Disconnect+Fuse (M) EMB2 100kA+Disc+Fuse+MFuse (N) EMB2 Circuit Breaker +Fuse |
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Voltage | (1) 200 – 208 VAC (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (6) 525 – 600 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T6P90K T2P45K T4P75K T1P45K T2P37K T1P37K T6P75K T4P90K |
| Power Rating | 90 KW / 125 HP 37 KW / 50 HP 75 KW / 100 HP 45 KW / 60 HP |
| /Mains Option | (L) EMB2+Mains Disconnect+Fuse (M) EMB2 100kA+Disc+Fuse+MFuse (N) EMB2 Circuit Breaker +Fuse |
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Voltage | (1) 200 – 208 VAC (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (6) 525 – 600 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T6P90K T2P45K T4P75K T1P45K T2P37K T1P37K T6P75K T4P90K |
| Power Rating | 90 KW / 125 HP 37 KW / 50 HP 75 KW / 100 HP 45 KW / 60 HP |
SPARE PARTS FC 322 SERIES
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Option | (L) EMB2+Mains Disconnect+Fuse (M) EMB2 100kA+Disc+Fuse+MFuse (N) EMB2 100kA+Circuit Br+Fuse |
| Mains Voltage | (1) 200 – 208 VAC (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (6) 525 – 600 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T6P90K T2P45K T4P75K T1P45K T2P37K T1P37K T6P75K T4P90K |
| Power Rating | (P90K) 90 KW / 125 HP (P37K) 37 KW / 50 HP (P75K) 75 KW / 100 HP (P45K) 45 KW / 60 HP |
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Option | (L) EMB2+Mains Disconnect+Fuse (M) EMB2 100kA+Disc+Fuse+MFuse (N) EMB2 100kA+Circuit Br+Fuse |
| Mains Voltage | (1) 200 – 208 VAC (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (6) 525 – 600 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T6P90K T2P45K T4P75K T1P45K T2P37K T1P37K T6P75K T4P90K |
| Power Rating | (P90K) 90 KW / 125 HP (P37K) 37 KW / 50 HP (P75K) 75 KW / 100 HP (P45K) 45 KW / 60 HP |








Reviews
There are no reviews yet.