Description
Disconnect, 30A, 600V, 3 pole
| Gross weight | 0 kg |
| Net weight | 0 kg |
| Volume | 0 l |
| Gross weight | 0 kg |
| Net weight | 0 kg |
| Volume | 0 l |
Electro Mechanics
| Electro Mechanics | Switch |
| Electro Mechanics | Switch |
SPARE PARTS FC 100 SERIES
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Option | (3) Mains Disconnect + Fuse |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (6) 525 – 600 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T2P5K5 T4P11K T6P11K T6P15K |
| Power Rating | (P15K) 15 KW / 20 HP (P5K5) 5.5 KW / 7.5 HP (P11K) 11 KW / 15 HP |
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Option | (3) Mains Disconnect + Fuse |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (6) 525 – 600 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T2P5K5 T4P11K T6P11K T6P15K |
| Power Rating | (P15K) 15 KW / 20 HP (P5K5) 5.5 KW / 7.5 HP (P11K) 11 KW / 15 HP |
SPARE PARTS FC 200 SERIES
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Option | (3) Mains Disconnect + Fuse |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (6) 525 – 600 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T2P5K5 T4P11K T6P11K T6P15K |
| Power Rating | (P15K) 15 KW / 20 HP (P5K5) 5.5 KW / 7.5 HP (P11K) 11 KW / 15 HP |
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Option | (3) Mains Disconnect + Fuse |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (6) 525 – 600 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T2P5K5 T4P11K T6P11K T6P15K |
| Power Rating | (P15K) 15 KW / 20 HP (P5K5) 5.5 KW / 7.5 HP (P11K) 11 KW / 15 HP |
SPARE PARTS FC 300 SERIES
| /Mains Option | (3) Mains Disconnect + Fuse |
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (5) 380 – 500 VAC (6) 525 – 600 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T2P5K5 T6P11K T5P11K T6P15K |
| Power Rating | (P15K) 15 KW / 20 HP (P5K5) 5.5 KW / 7.5 HP (P11K) 11 KW / 15 HP |
| /Mains Option | (3) Mains Disconnect + Fuse |
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (5) 380 – 500 VAC (6) 525 – 600 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T2P5K5 T6P11K T5P11K T6P15K |
| Power Rating | (P15K) 15 KW / 20 HP (P5K5) 5.5 KW / 7.5 HP (P11K) 11 KW / 15 HP |
SPARE PARTS FC 103 SERIES
| /Mains Option | (3) Mains Disconnect + Fuse |
| DrivePro category | Suitcase spare part Spare Part |
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (6) 525 – 600 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T2P5K5 T4P11K T6P11K T6P15K |
| Power Rating | 15 KW / 20 HP 5.5 KW / 7.5 HP 11 KW / 15 HP |
| /Mains Option | (3) Mains Disconnect + Fuse |
| DrivePro category | Suitcase spare part Spare Part |
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (6) 525 – 600 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T2P5K5 T4P11K T6P11K T6P15K |
| Power Rating | 15 KW / 20 HP 5.5 KW / 7.5 HP 11 KW / 15 HP |
SPARE PARTS FC 322 SERIES
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Option | (3) Mains Disconnect + Fuse |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (6) 525 – 600 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T2P5K5 T4P11K T6P11K T6P15K |
| Power Rating | (P15K) 15 KW / 20 HP (P5K5) 5.5 KW / 7.5 HP (P11K) 11 KW / 15 HP |
| Enclosure | (S21) Std panel IP21/ Type 1 |
| Mains Option | (3) Mains Disconnect + Fuse |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (6) 525 – 600 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T2P5K5 T4P11K T6P11K T6P15K |
| Power Rating | (P15K) 15 KW / 20 HP (P5K5) 5.5 KW / 7.5 HP (P11K) 11 KW / 15 HP |








Reviews
There are no reviews yet.