Description
Bus Bar IGBT AC output D1h/D3h
This part is going obsolete, please read content of Product Note 392 to
select and order proper upgrade kit.
| Gross weight | 0.46 kg |
| Net weight | 0.46 kg |
| Volume | 2.35 dm3 |
| EAN | 5710107599264 |
| Gross weight | 0.46 kg |
| Net weight | 0.46 kg |
| Volume | 2.35 dm3 |
| EAN | 5710107599264 |
Connections
| Connections | Busbar IGBT |
| Connections | Busbar IGBT |
SPARE PARTS FC 100 SERIES
| Frame Size | D1n D5H D6H D3H D1H |
| Phase | (T) Three phase |
| Frame Size | D1n D5H D6H D3H D1H |
| Phase | (T) Three phase |
SPARE PARTS FC 200 SERIES
| Frame Size | D1n D5H D6H D3H D1H |
| Phase | (T) Three phase |
| Frame Size | D1n D5H D6H D3H D1H |
| Phase | (T) Three phase |
SPARE PARTS FC 300 SERIES
| Frame Size | D1n D5H D6H D3H D1H |
| Phase | (T) Three phase |
| Frame Size | D1n D5H D6H D3H D1H |
| Phase | (T) Three phase |
SPARE PARTS FC 101 SERIES
| /Frame Size | H13 |
| Series | (111) HVAC Basic – Cascade |
| /Frame Size | H13 |
| Series | (111) HVAC Basic – Cascade |
SPARE PARTS FC 103 SERIES
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Phase | (T) Three phase |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Phase | (T) Three phase |
SPARE PARTS FC 322 SERIES
| DrivePro category | Spare Part |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| DrivePro category | Spare Part |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
SPAREPARTS for FC-321
| /Frame Size | D3H D1H |
| /Frame Size | D3H D1H |








Reviews
There are no reviews yet.