Description
IGBT Dual Module 450amp T4/T5 Drive
| Gross weight | 0.85 kg |
| Net weight | 0.65 kg |
| Volume | 13.163 l |
| EAN | 5710107599042 |
| Gross weight | 0.85 kg |
| Net weight | 0.65 kg |
| Volume | 13.163 l |
| EAN | 5710107599042 |
Power Devices
| Power devices | IGBT dual |
| Power devices | IGBT dual |
SPARE PARTS FC 100 SERIES
| Frame Size | D1n D5H D6H D3H D1H |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T2N55K T4N160 T2N75K T4N132 |
| Frame Size | D1n D5H D6H D3H D1H |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T2N55K T4N160 T2N75K T4N132 |
SPARE PARTS FC 200 SERIES
| Frame Size | D1n D5H D6H D3H D1H |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T2N55K T4N160 T5N132 T2N75K T5N160 T4N132 |
| Frame Size | D1n D5H D6H D3H D1H |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T2N55K T4N160 T5N132 T2N75K T5N160 T4N132 |
SPARE PARTS FC 300 SERIES
| Frame Size | D1n D5H D6H D3H D1H |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T2N55K T2N45K T5N110 T5N132 T5N165 T5P165 |
| Frame Size | D1n D5H D6H D3H D1H |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T2N55K T2N45K T5N110 T5N132 T5N165 T5P165 |
SPARE PARTS FC 101 SERIES
| Power Rating | (N132) 132 KW / 200 HP (N160) 160 KW / 250 HP |
| Series | (111) HVAC Basic – Cascade |
| Power Rating | (N132) 132 KW / 200 HP (N160) 160 KW / 250 HP |
| Series | (111) HVAC Basic – Cascade |
SPARE PARTS FC 103 SERIES
| DrivePro category | Suitcase spare part Recommended spare part Spare Part |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N132) 132 KW / 200 HP (N160) 160 KW / 250 HP |
| DrivePro category | Suitcase spare part Recommended spare part Spare Part |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N132) 132 KW / 200 HP (N160) 160 KW / 250 HP |
SPARE PARTS FC 360 SERIES
| Power | Normal Overload High Overload |
| Power Size | 110 KW / 150 HP 132 KW / 200 HP 160 KW / 250 HP |
| Series | (360) 360 |
| Power | Normal Overload High Overload |
| Power Size | 110 KW / 150 HP 132 KW / 200 HP 160 KW / 250 HP |
| Series | (360) 360 |
SPAREPARTS for FC-321
| /Frame Size | D3H D1H |
| /Frame Size | D3H D1H |








Reviews
There are no reviews yet.