Description
Bus Bar Mains,Fuse,no RFI D2h/D4h
| Gross weight | 2.94 kg |
| Net weight | 2.94 kg |
| Volume | 7.817 dm3 |
| EAN | 5710107598953 |
| Gross weight | 2.94 kg |
| Net weight | 2.94 kg |
| Volume | 7.817 dm3 |
| EAN | 5710107598953 |
Connections
| Connections | Busbar input |
| Connections | Busbar input |
SPARE PARTS FC 100 SERIES
| Frame Size | D7H DA2 D8H DB2 DA4 DB4 D4H D2H |
| Mains Option | (A) Fuse + Loadsharing (3) Mains Disconnect + Fuse (4) Mains Contactor + Fuse (E) Disconnect+Contactor+Fuse (5) Disconnect + Fuse + Load (F) CirBreaker+Contactor+Fuse (6) Contactor + Fuse + Load (G) Disc+Contact+Loadsh+Fuse (7) Fuse (H) CirBkr+Contact+Loadsh+Fuse (J) Circuit Breaker + Fuse (K) Cir Breaker+Loadsh+Fuse |
| Frame Size | D7H DA2 D8H DB2 DA4 DB4 D4H D2H |
| Mains Option | (A) Fuse + Loadsharing (3) Mains Disconnect + Fuse (4) Mains Contactor + Fuse (E) Disconnect+Contactor+Fuse (5) Disconnect + Fuse + Load (F) CirBreaker+Contactor+Fuse (6) Contactor + Fuse + Load (G) Disc+Contact+Loadsh+Fuse (7) Fuse (H) CirBkr+Contact+Loadsh+Fuse (J) Circuit Breaker + Fuse (K) Cir Breaker+Loadsh+Fuse |
SPARE PARTS FC 200 SERIES
| Frame Size | DA2 D7H DB2 D8H DA4 DB4 D4H D2H |
| Mains Option | (A) Fuse + Loadsharing (3) Mains Disconnect + Fuse (4) Mains Contactor + Fuse (E) Disconnect+Contactor+Fuse (5) Disconnect + Fuse + Load (F) CirBreaker+Contactor+Fuse (6) Contactor + Fuse + Load (G) Disc+Contact+Loadsh+Fuse (7) Fuse (H) CirBkr+Contact+Loadsh+Fuse (J) Circuit Breaker + Fuse (K) Cir Breaker+Loadsh+Fuse |
| Frame Size | DA2 D7H DB2 D8H DA4 DB4 D4H D2H |
| Mains Option | (A) Fuse + Loadsharing (3) Mains Disconnect + Fuse (4) Mains Contactor + Fuse (E) Disconnect+Contactor+Fuse (5) Disconnect + Fuse + Load (F) CirBreaker+Contactor+Fuse (6) Contactor + Fuse + Load (G) Disc+Contact+Loadsh+Fuse (7) Fuse (H) CirBkr+Contact+Loadsh+Fuse (J) Circuit Breaker + Fuse (K) Cir Breaker+Loadsh+Fuse |
SPARE PARTS FC 300 SERIES
| /Mains Option | (A) Fuse + Loadsharing (3) Mains Disconnect + Fuse (4) Mains Contactor + Fuse (E) Disconnect+Contactor+Fuse (5) Disconnect + Fuse + Load (F) CirBreaker+Contactor+Fuse (6) Contactor + Fuse + Load (G) Disc+Contact+Loadsh+Fuse (7) Fuse (H) CirBkr+Contact+Loadsh+Fuse (J) Circuit Breaker + Fuse (K) Cir Breaker+Loadsh+Fuse |
| DrivePro category | Spare Part |
| Frame Size | Da2 D7H Db2 D8H Da4 Db4 D4H D2H |
| RFI Hardware | (P) P-type (H) H-type |
| /Mains Option | (A) Fuse + Loadsharing (3) Mains Disconnect + Fuse (4) Mains Contactor + Fuse (E) Disconnect+Contactor+Fuse (5) Disconnect + Fuse + Load (F) CirBreaker+Contactor+Fuse (6) Contactor + Fuse + Load (G) Disc+Contact+Loadsh+Fuse (7) Fuse (H) CirBkr+Contact+Loadsh+Fuse (J) Circuit Breaker + Fuse (K) Cir Breaker+Loadsh+Fuse |
| DrivePro category | Spare Part |
| Frame Size | Da2 D7H Db2 D8H Da4 Db4 D4H D2H |
| RFI Hardware | (P) P-type (H) H-type |
SPARE PARTS FC 101 SERIES
| /Frame Size | H14 |
| Series | (111) HVAC Basic – Cascade |
| /Frame Size | H14 |
| Series | (111) HVAC Basic – Cascade |
SPARE PARTS FC 103 SERIES
| /Mains Option | (A) Fuse + Loadsharing (3) Mains Disconnect + Fuse (4) Mains Contactor + Fuse (E) Disconnect+Contactor+Fuse (5) Disconnect + Fuse + Load (F) CirBreaker+Contactor+Fuse (6) Contactor + Fuse + Load (G) Disc+Contact+Loadsh+Fuse (7) Fuse (H) CirBkr+Contact+Loadsh+Fuse (J) Circuit Breaker + Fuse (K) Cir Breaker+Loadsh+Fuse |
| Frame Size | D7H D8H D4H D2H |
| /Mains Option | (A) Fuse + Loadsharing (3) Mains Disconnect + Fuse (4) Mains Contactor + Fuse (E) Disconnect+Contactor+Fuse (5) Disconnect + Fuse + Load (F) CirBreaker+Contactor+Fuse (6) Contactor + Fuse + Load (G) Disc+Contact+Loadsh+Fuse (7) Fuse (H) CirBkr+Contact+Loadsh+Fuse (J) Circuit Breaker + Fuse (K) Cir Breaker+Loadsh+Fuse |
| Frame Size | D7H D8H D4H D2H |
SPARE PARTS FC 322 SERIES
| Frame Size | D7H D8H D4H D2H |
| Mains Option | (A) Fuse + Loadsharing (3) Mains Disconnect + Fuse (4) Mains Contactor + Fuse (E) Disconnect+Contactor+Fuse (5) Disconnect + Fuse + Load (F) CirBreaker+Contactor+Fuse (6) Contactor + Fuse + Load (G) Disc+Contact+Loadsh+Fuse (7) Fuse (H) CirBkr+Contact+Loadsh+Fuse (J) Circuit Breaker + Fuse (K) Cir Breaker+Loadsh+Fuse |
| Frame Size | D7H D8H D4H D2H |
| Mains Option | (A) Fuse + Loadsharing (3) Mains Disconnect + Fuse (4) Mains Contactor + Fuse (E) Disconnect+Contactor+Fuse (5) Disconnect + Fuse + Load (F) CirBreaker+Contactor+Fuse (6) Contactor + Fuse + Load (G) Disc+Contact+Loadsh+Fuse (7) Fuse (H) CirBkr+Contact+Loadsh+Fuse (J) Circuit Breaker + Fuse (K) Cir Breaker+Loadsh+Fuse |
SPARE PARTS FC 360 SERIES
| Frame Size | J9 |
| Series | (360) 360 |
| Frame Size | J9 |
| Series | (360) 360 |
SPAREPARTS for FC-321
| /Frame Size | D4H D2H |
| /Frame Size | D4H D2H |








Reviews
There are no reviews yet.