Description
Busbar Current Sensor D2h/D4h – 500A
For use on drives produced in week 2, 2016 or earlier.
| Gross weight | 1.5 kg |
| Net weight | 1.2 kg |
| Volume | 0 l |
| EAN | 5710107598823 |
| Gross weight | 1.5 kg |
| Net weight | 1.2 kg |
| Volume | 0 l |
| EAN | 5710107598823 |
Connections
| Connections | Busbar for current transducer |
| Connections | Busbar for current transducer |
SPARE PARTS FC 100 SERIES
| Frame Size | D2n DA2 D7H DB2 D8H DA4 DB4 D4H D2H |
| Frame Size | D2n DA2 D7H DB2 D8H DA4 DB4 D4H D2H |
SPARE PARTS FC 200 SERIES
| DrivePro category | Spare Part |
| Frame Size | D2n DA2 D7H DB2 D8H DA4 DB4 D4H D2H |
| DrivePro category | Spare Part |
| Frame Size | D2n DA2 D7H DB2 D8H DA4 DB4 D4H D2H |
SPARE PARTS FC 300 SERIES
| Frame Size | D2n D7H Da2 D8H Db2 Da4 Db4 D4H D2H |
| Frame Size | D2n D7H Da2 D8H Db2 Da4 Db4 D4H D2H |
SPARE PARTS FC 101 SERIES
| /Frame Size | H14 |
| Series | (111) HVAC Basic – Cascade |
| /Frame Size | H14 |
| Series | (111) HVAC Basic – Cascade |
SPARE PARTS FC 103 SERIES
| Frame Size | D7H D8H D4H D2H |
| Frame Size | D7H D8H D4H D2H |
SPARE PARTS FC 322 SERIES
| Frame Size | D7H D8H D4H D2H |
| Frame Size | D7H D8H D4H D2H |
SPARE PARTS FC 360 SERIES
| Frame Size | J9 |
| Series | (360) 360 |
| Frame Size | J9 |
| Series | (360) 360 |
SPAREPARTS for FC-321
| /Frame Size | D4H D2H |
| /Frame Size | D4H D2H |








Reviews
There are no reviews yet.