Description
Inrush Card NO 75-400kW 690V
| Gross weight | 0.8 kg |
| Net weight | 0.8 kg |
| Volume | 4.638 dm3 |
| EAN | 5710107598540 |
| Gross weight | 0.8 kg |
| Net weight | 0.8 kg |
| Volume | 4.638 dm3 |
| EAN | 5710107598540 |
Printed Circuit Board (PCA)
| Printed Circuit Assemblies | Soft charge card |
| Printed Circuit Assemblies | Soft charge card |
SPARE PARTS FC 100 SERIES
| Coating PCB | (C) Coated PCB (X) Not Coated PCB |
| Frame Size | D7H DB2 D8H DA4 D5H DB4 D6H D3H D4H D1H D2H |
| Mains Voltage | (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Coating PCB | (C) Coated PCB (X) Not Coated PCB |
| Frame Size | D7H DB2 D8H DA4 D5H DB4 D6H D3H D4H D1H D2H |
| Mains Voltage | (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
SPARE PARTS FC 200 SERIES
| Coating PCB | (C) Coated PCB (X) Not Coated PCB |
| Frame Size | D7H D8H DB2 D5H DA4 D6H DB4 D3H D4H D1H D2H |
| Mains Voltage | (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Coating PCB | (C) Coated PCB (X) Not Coated PCB |
| Frame Size | D7H D8H DB2 D5H DA4 D6H DB4 D3H D4H D1H D2H |
| Mains Voltage | (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
SPARE PARTS FC 300 SERIES
| /Coating PCB | (C) Coated PCB (X) Not coated PCB |
| DrivePro category | Spare Part |
| Frame Size | D7H Db2 D8H Da4 D5H Db4 D6H D3H D4H D1H D2H |
| Mains Voltage | (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| /Coating PCB | (C) Coated PCB (X) Not coated PCB |
| DrivePro category | Spare Part |
| Frame Size | D7H Db2 D8H Da4 D5H Db4 D6H D3H D4H D1H D2H |
| Mains Voltage | (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
SPARE PARTS FC 103 SERIES
| /Coating PCB | Coated PCB Not coated PCB |
| Frame Size | D7H D8H D5H D6H D3H D4H D1H D2H |
| Mains Voltage | (7) 525 – 690 VAC * |
| /Coating PCB | Coated PCB Not coated PCB |
| Frame Size | D7H D8H D5H D6H D3H D4H D1H D2H |
| Mains Voltage | (7) 525 – 690 VAC * |
SPARE PARTS FC 322 SERIES
| Coating PCB | (C) Coated PCB (X) Not Coated PCB |
| Frame Size | D7H D8H D5H D6H D3H D4H D1H D2H |
| Mains Voltage | (7) 525 – 690 VAC * |
| Coating PCB | (C) Coated PCB (X) Not Coated PCB |
| Frame Size | D7H D8H D5H D6H D3H D4H D1H D2H |
| Mains Voltage | (7) 525 – 690 VAC * |
SPAREPARTS for FC-321
| /Frame Size | D3H D1H |
| /Voltage | Three phase 575-690 VAC |
| /Frame Size | D3H D1H |
| /Voltage | Three phase 575-690 VAC |








Reviews
There are no reviews yet.