Description
IGBT Dual Module 450amp T7 Drive
| Gross weight | 2 kg |
| Net weight | 2 kg |
| Volume | 0.048 hl |
| EAN | 5710107598489 |
| Gross weight | 2 kg |
| Net weight | 2 kg |
| Volume | 0.048 hl |
| EAN | 5710107598489 |
Power Devices
| Power devices | IGBT dual |
| Power devices | IGBT dual |
SPARE PARTS FC 100 SERIES
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Mains Voltage | (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N160) 160 KW / 250 HP |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Mains Voltage | (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N160) 160 KW / 250 HP |
SPARE PARTS FC 200 SERIES
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Mains Voltage | (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N160) 160 KW / 250 HP |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Mains Voltage | (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N160) 160 KW / 250 HP |
SPARE PARTS FC 300 SERIES
| DrivePro category | Suitcase spare part Recommended spare part Spare Part |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Mains Voltage | (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (P165) 165 KW / 220 HP (N132) 132 KW / 200 HP (N165) 165 KW / 220 HP |
| DrivePro category | Suitcase spare part Recommended spare part Spare Part |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Mains Voltage | (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (P165) 165 KW / 220 HP (N132) 132 KW / 200 HP (N165) 165 KW / 220 HP |
SPARE PARTS FC 103 SERIES
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Mains Voltage | (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N160) 160 KW / 250 HP |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Mains Voltage | (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N160) 160 KW / 250 HP |
SPARE PARTS FC 322 SERIES
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Mains Voltage | (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N160) 160 KW / 250 HP |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Mains Voltage | (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N160) 160 KW / 250 HP |
SPAREPARTS for FC-321
| /Frame Size | D3H D1H |
| /Power Rating | (N90K) 90 KW / 125 HP (N55K) 55 KW / 75 HP (N75K) 75 KW / 100 HP |
| /Voltage | Three phase 575-690 VAC |
| /Frame Size | D3H D1H |
| /Power Rating | (N90K) 90 KW / 125 HP (N55K) 55 KW / 75 HP (N75K) 75 KW / 100 HP |
| /Voltage | Three phase 575-690 VAC |








Reviews
There are no reviews yet.