Description
Disconnect 400A 690V
Main disconnect
| Gross weight | 2.6 kg |
| Net weight | 2.6 kg |
| Volume | 11.088 l |
| EAN | 5715253143408 |
| Gross weight | 2.6 kg |
| Net weight | 2.6 kg |
| Volume | 11.088 l |
| EAN | 5715253143408 |
Electro Mechanics
| Electro Mechanics | Switch |
| Electro Mechanics | Switch |
SPARE PARTS FC 100 SERIES
| Frame Size | D5H D6H |
| Mains Option | (1) Mains Disconnect (3) Mains Disconnect + Fuse (E) Disconnect+Contactor+Fuse (5) Disconnect + Fuse + Load (G) Disc+Contact+Loadsh+Fuse (8) Disconnect + Loadsharing |
| Phase | (T) Three phase |
| Frame Size | D5H D6H |
| Mains Option | (1) Mains Disconnect (3) Mains Disconnect + Fuse (E) Disconnect+Contactor+Fuse (5) Disconnect + Fuse + Load (G) Disc+Contact+Loadsh+Fuse (8) Disconnect + Loadsharing |
| Phase | (T) Three phase |
SPARE PARTS FC 200 SERIES
| Frame Size | D5H D6H |
| Mains Option | (1) Mains Disconnect (3) Mains Disconnect + Fuse (E) Disconnect+Contactor+Fuse (5) Disconnect + Fuse + Load (G) Disc+Contact+Loadsh+Fuse (8) Disconnect + Loadsharing |
| Phase | (T) Three phase |
| Frame Size | D5H D6H |
| Mains Option | (1) Mains Disconnect (3) Mains Disconnect + Fuse (E) Disconnect+Contactor+Fuse (5) Disconnect + Fuse + Load (G) Disc+Contact+Loadsh+Fuse (8) Disconnect + Loadsharing |
| Phase | (T) Three phase |
SPARE PARTS FC 300 SERIES
| /Mains Option | (1) Mains Disconnect (3) Mains Disconnect + Fuse (E) Disconnect+Contactor+Fuse (5) Disconnect + Fuse + Load (G) Disc+Contact+Loadsh+Fuse (8) Disconnect + Loadsharing |
| Frame Size | D5H D6H |
| Phase | (T) Three phase |
| /Mains Option | (1) Mains Disconnect (3) Mains Disconnect + Fuse (E) Disconnect+Contactor+Fuse (5) Disconnect + Fuse + Load (G) Disc+Contact+Loadsh+Fuse (8) Disconnect + Loadsharing |
| Frame Size | D5H D6H |
| Phase | (T) Three phase |
SPARE PARTS FC 103 SERIES
| /Mains Option | (1) Mains Disconnect (3) Mains Disconnect + Fuse (5) Disconnect + Fuse + Load (E) Disconnect+Contactor+Fuse (G) Disc+Contact+Loadsh+Fuse (8) Disconnect + Loadsharing |
| DrivePro category | Suitcase spare part Spare Part |
| Frame Size | D5H D6H |
| Phase | (T) Three phase |
| /Mains Option | (1) Mains Disconnect (3) Mains Disconnect + Fuse (5) Disconnect + Fuse + Load (E) Disconnect+Contactor+Fuse (G) Disc+Contact+Loadsh+Fuse (8) Disconnect + Loadsharing |
| DrivePro category | Suitcase spare part Spare Part |
| Frame Size | D5H D6H |
| Phase | (T) Three phase |
SPARE PARTS FC 322 SERIES
| Frame Size | D5H D6H |
| Mains Option | (1) Mains Disconnect (3) Mains Disconnect + Fuse (5) Disconnect + Fuse + Load (E) Disconnect+Contactor+Fuse (G) Disc+Contact+Loadsh+Fuse (8) Disconnect + Loadsharing |
| Phase | (T) Three phase |
| Frame Size | D5H D6H |
| Mains Option | (1) Mains Disconnect (3) Mains Disconnect + Fuse (5) Disconnect + Fuse + Load (E) Disconnect+Contactor+Fuse (G) Disc+Contact+Loadsh+Fuse (8) Disconnect + Loadsharing |
| Phase | (T) Three phase |
SPARE PARTS FOR FREQUENCY CONVERTER
| Current rating | 206 A 245 A 302 A 385 A |
| Product category | Frequency converter,air-cooled |
| Current rating | 206 A 245 A 302 A 385 A |
| Product category | Frequency converter,air-cooled |








Reviews
There are no reviews yet.