Description
Power Card Rugged NO 90kW 525-690V
| Gross weight | 1.5 kg |
| Net weight | 1.5 kg |
| Volume | 14.683 dm3 |
| Gross weight | 1.5 kg |
| Net weight | 1.5 kg |
| Volume | 14.683 dm3 |
Printed Circuit Board (PCA)
| Printed Circuit Assemblies | Power card |
| Printed Circuit Assemblies | Power card |
SPARE PARTS FC 100 SERIES
| Coating PCB | Coated PCB + Ruggedised |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Mains Voltage | (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N90K) 90 KW / 125 HP |
| Coating PCB | Coated PCB + Ruggedised |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Mains Voltage | (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N90K) 90 KW / 125 HP |
SPARE PARTS FC 200 SERIES
| Coating PCB | Coated PCB + Ruggedised |
| DrivePro category | Suitcase spare part Recommended spare part Spare Part |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Mains Voltage | (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N90K) 90 KW / 125 HP |
| Coating PCB | Coated PCB + Ruggedised |
| DrivePro category | Suitcase spare part Recommended spare part Spare Part |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Mains Voltage | (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N90K) 90 KW / 125 HP |
SPARE PARTS FC 300 SERIES
| /Coating PCB | (R)Coated PCB 3C3 + Ruggedised |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Mains Voltage | (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N75K) 75 KW / 100 HP |
| /Coating PCB | (R)Coated PCB 3C3 + Ruggedised |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Mains Voltage | (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N75K) 75 KW / 100 HP |
SPARE PARTS FC 103 SERIES
| /Coating PCB | Coated PCB 3C3 + Ruggedised |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Mains Voltage | (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N90K) 90 KW / 125 HP |
| /Coating PCB | Coated PCB 3C3 + Ruggedised |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Mains Voltage | (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N90K) 90 KW / 125 HP |
SPARE PARTS FC 322 SERIES
| Coating PCB | Coated PCB 3C3 + Ruggedised |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Mains Voltage | (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N90K) 90 KW / 125 HP |
| Coating PCB | Coated PCB 3C3 + Ruggedised |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Mains Voltage | (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N90K) 90 KW / 125 HP |
SPAREPARTS for FC-321
| /Frame Size | D3H D1H |
| /Power Rating | (N55K) 55 KW / 75 HP |
| /Voltage | Three phase 575-690 VAC |
| /Frame Size | D3H D1H |
| /Power Rating | (N55K) 55 KW / 75 HP |
| /Voltage | Three phase 575-690 VAC |








Reviews
There are no reviews yet.