Description
Inrush Card Rugged NO 110-315kW 400V
| Gross weight | 0.56 kg |
| Net weight | 0.437 kg |
| Volume | 8.224 dm3 |
| Gross weight | 0.56 kg |
| Net weight | 0.437 kg |
| Volume | 8.224 dm3 |
Printed Circuit Board (PCA)
| Printed Circuit Assemblies | Soft charge card |
| Printed Circuit Assemblies | Soft charge card |
SPARE PARTS FC 100 SERIES
| Coating PCB | Coated PCB + Ruggedised |
| Frame Size | D1n D2n D7H D8H D5H D6H D3H D4H D1H D2H |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N200) 200 KW / 300 HP (N132) 132 KW / 200 HP (N110) 110 KW / 150 HP (N160) 160 KW / 250 HP (N250) 250 KW / 350 HP (N315) 315 KW / 450 HP |
| Coating PCB | Coated PCB + Ruggedised |
| Frame Size | D1n D2n D7H D8H D5H D6H D3H D4H D1H D2H |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N200) 200 KW / 300 HP (N132) 132 KW / 200 HP (N110) 110 KW / 150 HP (N160) 160 KW / 250 HP (N250) 250 KW / 350 HP (N315) 315 KW / 450 HP |
SPARE PARTS FC 200 SERIES
| Coating PCB | Coated PCB + Ruggedised |
| DrivePro category | Suitcase spare part Spare Part |
| Frame Size | D1n D2n D7H D8H D5H D6H D3H D4H D1H D2H |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC (5) 380 – 500 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N200) 200 KW / 300 HP (N132) 132 KW / 200 HP (N110) 110 KW / 150 HP (N160) 160 KW / 250 HP (N250) 250 KW / 350 HP (N315) 315 KW / 450 HP |
| Coating PCB | Coated PCB + Ruggedised |
| DrivePro category | Suitcase spare part Spare Part |
| Frame Size | D1n D2n D7H D8H D5H D6H D3H D4H D1H D2H |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC (5) 380 – 500 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N200) 200 KW / 300 HP (N132) 132 KW / 200 HP (N110) 110 KW / 150 HP (N160) 160 KW / 250 HP (N250) 250 KW / 350 HP (N315) 315 KW / 450 HP |
SPARE PARTS FC 300 SERIES
| /Coating PCB | (R)Coated PCB 3C3 + Ruggedised |
| Frame Size | D1n D2n D7H D8H D5H D6H D3H D4H D1H D2H |
| Mains Voltage | (5) 380 – 500 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N200) 200 KW / 300 HP (N90K) 90 KW / 125 HP (N132) 132 KW / 200 HP (N110) 110 KW / 150 HP (N160) 160 KW / 250 HP (N250) 250 KW / 350 HP |
| RFI Hardware | (H) H-type (N) N-type |
| /Coating PCB | (R)Coated PCB 3C3 + Ruggedised |
| Frame Size | D1n D2n D7H D8H D5H D6H D3H D4H D1H D2H |
| Mains Voltage | (5) 380 – 500 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N200) 200 KW / 300 HP (N90K) 90 KW / 125 HP (N132) 132 KW / 200 HP (N110) 110 KW / 150 HP (N160) 160 KW / 250 HP (N250) 250 KW / 350 HP |
| RFI Hardware | (H) H-type (N) N-type |
SPARE PARTS FC 103 SERIES
| /Coating PCB | Coated PCB 3C3 + Ruggedised |
| Frame Size | D7H D8H D5H D6H D3H D4H D1H D2H |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N200) 200 KW / 300 HP (N110) 110 KW / 150 HP (N132) 132 KW / 200 HP (N160) 160 KW / 250 HP (N250) 250 KW / 350 HP (N315) 315 KW / 450 HP |
| /Coating PCB | Coated PCB 3C3 + Ruggedised |
| Frame Size | D7H D8H D5H D6H D3H D4H D1H D2H |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N200) 200 KW / 300 HP (N110) 110 KW / 150 HP (N132) 132 KW / 200 HP (N160) 160 KW / 250 HP (N250) 250 KW / 350 HP (N315) 315 KW / 450 HP |
SPARE PARTS FC 322 SERIES
| Coating PCB | Coated PCB 3C3 + Ruggedised |
| Frame Size | D7H D8H D5H D6H D3H D4H D1H D2H |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N200) 200 KW / 300 HP (N132) 132 KW / 200 HP (N110) 110 KW / 150 HP (N160) 160 KW / 250 HP (N250) 250 KW / 350 HP (N315) 315 KW / 450 HP |
| Coating PCB | Coated PCB 3C3 + Ruggedised |
| Frame Size | D7H D8H D5H D6H D3H D4H D1H D2H |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N200) 200 KW / 300 HP (N132) 132 KW / 200 HP (N110) 110 KW / 150 HP (N160) 160 KW / 250 HP (N250) 250 KW / 350 HP (N315) 315 KW / 450 HP |
SPAREPARTS for FC-321
| /Frame Size | D1H |
| /Power Rating | (N110) 110 KW / 150 HP (N132) 132 KW / 200 HP |
| /Voltage | Three phase 380-500 VAC |
| /Frame Size | D1H |
| /Power Rating | (N110) 110 KW / 150 HP (N132) 132 KW / 200 HP |
| /Voltage | Three phase 380-500 VAC |







Reviews
There are no reviews yet.