Description
DC Link Coil small Dh Frame 140uH
| Gross weight | 16 kg |
| Net weight | 15 kg |
| Volume | 0 l |
| Gross weight | 16 kg |
| Net weight | 15 kg |
| Volume | 0 l |
Electro Mechanics
| Electro Mechanics | Inductor/coil DC |
| Electro Mechanics | Inductor/coil DC |
SPARE PARTS FC 100 SERIES
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T2N55K T4N132 |
| Power Rating | (N132) 132 KW / 200 HP (N75K) 75 KW / 100 HP |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T2N55K T4N132 |
| Power Rating | (N132) 132 KW / 200 HP (N75K) 75 KW / 100 HP |
SPARE PARTS FC 200 SERIES
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T2N55K T5N132 T4N132 |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T2N55K T5N132 T4N132 |
SPARE PARTS FC 300 SERIES
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T2N45K T5N110 |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T2N45K T5N110 |
SPARE PARTS FC 101 SERIES
| Power Rating | (N132) 132 KW / 200 HP |
| Series | (111) HVAC Basic – Cascade |
| Power Rating | (N132) 132 KW / 200 HP |
| Series | (111) HVAC Basic – Cascade |
SPARE PARTS FC 103 SERIES
| DrivePro category | Spare Part |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N132) 132 KW / 200 HP |
| DrivePro category | Spare Part |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N132) 132 KW / 200 HP |
SPARE PARTS FC 322 SERIES
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N132) 132 KW / 200 HP |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N132) 132 KW / 200 HP |
SPARE PARTS FC 360 SERIES
| Power | Normal Overload High Overload |
| Power Size | 110 KW / 150 HP 132 KW / 200 HP |
| Series | (360) 360 |
| Power | Normal Overload High Overload |
| Power Size | 110 KW / 150 HP 132 KW / 200 HP |
| Series | (360) 360 |








Reviews
There are no reviews yet.