Description
DC Link Coil small Dh Frame 122uH
DC Link Coil small Dh Frame 122uH
| Gross weight | 18.9 kg |
| Net weight | 18 kg |
| Volume | 0.173 m3 |
| Gross weight | 18.9 kg |
| Net weight | 18 kg |
| Volume | 0.173 m3 |
Electro Mechanics
| Electro Mechanics | Inductor/coil DC |
| Electro Mechanics | Inductor/coil DC |
SPARE PARTS FC 100 SERIES
| Frame Size | D1n D5H D6H D3H D1H |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T4N160 T2N75K |
| Frame Size | D1n D5H D6H D3H D1H |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T4N160 T2N75K |
SPARE PARTS FC 200 SERIES
| Frame Size | D1n D5H D6H D3H D1H |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T4N160 T2N75K T5N160 |
| Frame Size | D1n D5H D6H D3H D1H |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T4N160 T2N75K T5N160 |
SPARE PARTS FC 300 SERIES
| Frame Size | D1n D5H D6H D3H D4H D1H D2H |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T2N55K T5N132 |
| Frame Size | D1n D5H D6H D3H D4H D1H D2H |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T2N55K T5N132 |
SPARE PARTS FC 101 SERIES
| Power Rating | (N160) 160 KW / 250 HP |
| Series | (111) HVAC Basic – Cascade |
| Power Rating | (N160) 160 KW / 250 HP |
| Series | (111) HVAC Basic – Cascade |
SPARE PARTS FC 103 SERIES
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N160) 160 KW / 250 HP |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N160) 160 KW / 250 HP |
SPARE PARTS FC 322 SERIES
| DrivePro category | Suitcase spare part Spare Part |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N160) 160 KW / 250 HP |
| DrivePro category | Suitcase spare part Spare Part |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N160) 160 KW / 250 HP |
SPARE PARTS FC 360 SERIES
| Power | Normal Overload High Overload |
| Power Size | 132 KW / 200 HP 200 KW / 300 HP 160 KW / 250 HP |
| Series | (360) 360 |
| Power | Normal Overload High Overload |
| Power Size | 132 KW / 200 HP 200 KW / 300 HP 160 KW / 250 HP |
| Series | (360) 360 |








Reviews
There are no reviews yet.