Description
500A Current Sensor Retrofit Kit F-frame
500A Current Sensor Retrofit Kit F-frame
| Gross weight | 3.23 kg |
| Net weight | 2.77 kg |
| Volume | 0.263 hl |
| Gross weight | 3.23 kg |
| Net weight | 2.77 kg |
| Volume | 0.263 hl |
Electro Mechanics
| Electro Mechanics | Sensors current |
| Electro Mechanics | Sensors current |
SPARE PARTS FC 100 SERIES
| Phase+Mains+Power | T4P800 T7P1M0 T4P560 T7P800 T7P710 T7P1M2 T4P500 |
| Phase+Mains+Power | T4P800 T7P1M0 T4P560 T7P800 T7P710 T7P1M2 T4P500 |
SPARE PARTS FC 200 SERIES
| Phase+Mains+Power | T4P800 T7P1M0 T4P560 T7P800 T7P1M2 T7P710 T4P500 |
| Phase+Mains+Power | T4P800 T7P1M0 T4P560 T7P800 T7P1M2 T7P710 T4P500 |
SPARE PARTS FC 300 SERIES
| DrivePro category | Spare Part |
| Phase+Mains+Power | T5P710 T5P500 T7P1M0 T7P630 T5P450 T7P710 T7P900 |
| DrivePro category | Spare Part |
| Phase+Mains+Power | T5P710 T5P500 T7P1M0 T7P630 T5P450 T7P710 T7P900 |
SPARE PARTS FC 103 SERIES
| Phase+Mains+Power | T4P800 T7P1M0 T4P560 T7P800 T7P1M2 T7P710 T4P500 |
| Phase+Mains+Power | T4P800 T7P1M0 T4P560 T7P800 T7P1M2 T7P710 T4P500 |








Reviews
There are no reviews yet.