Description
AF-6h, Power Card 160kW 460V, LD
| Gross weight | 0.123 kg |
| Net weight | 0.123 kg |
| Volume | 0 l |
| Gross weight | 0.123 kg |
| Net weight | 0.123 kg |
| Volume | 0 l |
Printed Circuit Board (PCA)
| Printed Circuit Assemblies | Power card |
| Printed Circuit Assemblies | Power card |
SPARE PARTS FC 100 SERIES
| Coating PCB | (C) Coated PCB (X) Not Coated PCB |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Power Rating | (N160) 160 KW / 250 HP |
| Coating PCB | (C) Coated PCB (X) Not Coated PCB |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Power Rating | (N160) 160 KW / 250 HP |
SPARE PARTS FC 200 SERIES
| Coating PCB | (C) Coated PCB (X) Not Coated PCB |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Power Rating | (N160) 160 KW / 250 HP |
| Coating PCB | (C) Coated PCB (X) Not Coated PCB |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Power Rating | (N160) 160 KW / 250 HP |
SPARE PARTS FC 300 SERIES
| DrivePro category | Suitcase spare part Recommended spare part Spare Part |
| DrivePro category | Suitcase spare part Recommended spare part Spare Part |
SPARE PARTS FC 103 SERIES
| /Coating PCB | Coated PCB Not coated PCB |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Power Rating | (N160) 160 KW / 250 HP |
| /Coating PCB | Coated PCB Not coated PCB |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Power Rating | (N160) 160 KW / 250 HP |
SPARE PARTS FC 322 SERIES
| Coating PCB | (C) Coated PCB (X) Not Coated PCB |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Power Rating | (N160) 160 KW / 250 HP |
| Coating PCB | (C) Coated PCB (X) Not Coated PCB |
| Frame Size | D5H D6H D3H D1H |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Power Rating | (N160) 160 KW / 250 HP |








Reviews
There are no reviews yet.