Description
Repair kit,f-frame,inv.mod.,t4/t5,box c
| Gross weight | 110 kg |
| Net weight | 80 kg |
| Volume | 1.23 m3 |
| Gross weight | 110 kg |
| Net weight | 80 kg |
| Volume | 1.23 m3 |
Repair Kit
| Repair Kit | Suitcase Inverter module kit |
| Repair Kit | Suitcase Inverter module kit |
SPARE PARTS FC 100 SERIES
| Frame Size | F1 F2 F3 F4 |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Power Rating | (P500) 500 KW / 650 HP (P560) 560 KW / 750 HP (P800) 800 KW / 1200 HP |
| RFI Hardware | (H) H-type (N) N-type |
| Frame Size | F1 F2 F3 F4 |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Power Rating | (P500) 500 KW / 650 HP (P560) 560 KW / 750 HP (P800) 800 KW / 1200 HP |
| RFI Hardware | (H) H-type (N) N-type |
SPARE PARTS FC 200 SERIES
| Frame Size | F1 F2 F3 F4 |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Power Rating | (P500) 500 KW / 650 HP (P560) 560 KW / 750 HP (P800) 800 KW / 1200 HP |
| RFI Hardware | (H) H-type (N) N-type |
| Frame Size | F1 F2 F3 F4 |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Power Rating | (P500) 500 KW / 650 HP (P560) 560 KW / 750 HP (P800) 800 KW / 1200 HP |
| RFI Hardware | (H) H-type (N) N-type |
SPARE PARTS FC 300 SERIES
| Frame Size | F1 F2 F3 F4 |
| Mains Voltage | (5) 380 – 500 VAC |
| Power Rating | (P500) 500 KW / 650 HP (P710) 710 KW / 1000 HP (P450) 450 KW / 600 HP |
| RFI Hardware | (H) H-type (N) N-type |
| Frame Size | F1 F2 F3 F4 |
| Mains Voltage | (5) 380 – 500 VAC |
| Power Rating | (P500) 500 KW / 650 HP (P710) 710 KW / 1000 HP (P450) 450 KW / 600 HP |
| RFI Hardware | (H) H-type (N) N-type |
SPARE PARTS FC 103 SERIES
| DrivePro category | Suitcase spare part Spare Part |
| Frame Size | F1 F2 F3 F4 |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Power Rating | 500 KW / 650 HP 560 KW / 750 HP 800 KW / 1200 HP |
| Spare part – RFI Hardware | (H) H-type (N) N-type |
| DrivePro category | Suitcase spare part Spare Part |
| Frame Size | F1 F2 F3 F4 |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Power Rating | 500 KW / 650 HP 560 KW / 750 HP 800 KW / 1200 HP |
| Spare part – RFI Hardware | (H) H-type (N) N-type |








Reviews
There are no reviews yet.