Description
Repair kit,f-frame,inv.mod.,t4/t5,box d
| Gross weight | 123 kg |
| Net weight | 0 kg |
| Volume | 1230 l |
| Gross weight | 123 kg |
| Net weight | 0 kg |
| Volume | 1230 l |
Repair Kit
| Repair Kit | Suitcase Inverter module kit |
| Repair Kit | Suitcase Inverter module kit |
SPARE PARTS FC 100 SERIES
| DrivePro category | Suitcase spare part Spare Part |
| Frame Size | F1 F2 F3 F4 |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Power Rating | (P1M0) 1.0 MW / 1350 HP (P710) 710 KW / 1000 HP (P630) 630 KW / 900 HP |
| RFI Hardware | (H) H-type (N) N-type |
| DrivePro category | Suitcase spare part Spare Part |
| Frame Size | F1 F2 F3 F4 |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Power Rating | (P1M0) 1.0 MW / 1350 HP (P710) 710 KW / 1000 HP (P630) 630 KW / 900 HP |
| RFI Hardware | (H) H-type (N) N-type |
SPARE PARTS FC 200 SERIES
| Frame Size | F1 F2 F3 F4 |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Power Rating | (P1M0) 1.0 MW / 1350 HP (P710) 710 KW / 1000 HP (P630) 630 KW / 900 HP |
| RFI Hardware | (H) H-type (N) N-type |
| Frame Size | F1 F2 F3 F4 |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Power Rating | (P1M0) 1.0 MW / 1350 HP (P710) 710 KW / 1000 HP (P630) 630 KW / 900 HP |
| RFI Hardware | (H) H-type (N) N-type |
SPARE PARTS FC 300 SERIES
| Frame Size | F1 F2 F3 F4 |
| Mains Voltage | (5) 380 – 500 VAC |
| Power Rating | (P630) 630 KW / 900 HP (P560) 560 KW / 750 HP (P800) 800 KW / 1200 HP |
| RFI Hardware | (H) H-type (N) N-type |
| Frame Size | F1 F2 F3 F4 |
| Mains Voltage | (5) 380 – 500 VAC |
| Power Rating | (P630) 630 KW / 900 HP (P560) 560 KW / 750 HP (P800) 800 KW / 1200 HP |
| RFI Hardware | (H) H-type (N) N-type |
SPARE PARTS FC 103 SERIES
| Frame Size | F1 F2 F3 F4 |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Power Rating | 1.0 MW / 1350 HP 710 KW / 1000 HP 630 KW / 900 HP |
| Spare part – RFI Hardware | (H) H-type (N) N-type |
| Frame Size | F1 F2 F3 F4 |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Power Rating | 1.0 MW / 1350 HP 710 KW / 1000 HP 630 KW / 900 HP |
| Spare part – RFI Hardware | (H) H-type (N) N-type |








Reviews
There are no reviews yet.