Description
DC Link Coil large Dh Frame 140uH
| Gross weight | 45 kg |
| Net weight | 39 kg |
| Volume | 0 l |
| Gross weight | 45 kg |
| Net weight | 39 kg |
| Volume | 0 l |
Electro Mechanics
| Electro Mechanics | Inductor/coil DC |
| Electro Mechanics | Inductor/coil DC |
SPARE PARTS FC 100 SERIES
| Frame Size | D7H D8H D4H D2H |
| Mains Voltage | (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N200) 200 KW / 300 HP (N250) 250 KW / 350 HP |
| Frame Size | D7H D8H D4H D2H |
| Mains Voltage | (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N200) 200 KW / 300 HP (N250) 250 KW / 350 HP |
SPARE PARTS FC 200 SERIES
| DrivePro category | Suitcase spare part Spare Part |
| Frame Size | D7H D8H D4H D2H |
| Mains Voltage | (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N200) 200 KW / 300 HP (N250) 250 KW / 350 HP |
| DrivePro category | Suitcase spare part Spare Part |
| Frame Size | D7H D8H D4H D2H |
| Mains Voltage | (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N200) 200 KW / 300 HP (N250) 250 KW / 350 HP |
SPARE PARTS FC 300 SERIES
| Frame Size | D7H D8H D4H D2H |
| Mains Voltage | (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N200) 200 KW / 300 HP (P232) 232 KW / 310 HP (N232) 232 KW / 310 HP (N160) 160 KW / 250 HP |
| RFI Hardware | (H) H-type |
| Frame Size | D7H D8H D4H D2H |
| Mains Voltage | (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N200) 200 KW / 300 HP (P232) 232 KW / 310 HP (N232) 232 KW / 310 HP (N160) 160 KW / 250 HP |
| RFI Hardware | (H) H-type |
SPARE PARTS FC 103 SERIES
| Frame Size | D7H D8H D4H D2H |
| Mains Voltage | (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N200) 200 KW / 300 HP (N250) 250 KW / 350 HP |
| Frame Size | D7H D8H D4H D2H |
| Mains Voltage | (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N200) 200 KW / 300 HP (N250) 250 KW / 350 HP |
SPARE PARTS FC 322 SERIES
| Frame Size | D7H D8H D4H D2H |
| Mains Voltage | (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N200) 200 KW / 300 HP (N250) 250 KW / 350 HP |
| Frame Size | D7H D8H D4H D2H |
| Mains Voltage | (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Power Rating | (N200) 200 KW / 300 HP (N250) 250 KW / 350 HP |








Reviews
There are no reviews yet.