Description
Busbar Current Sensor D2h/D4h – 500A LEM
This part is going obsolete, please read content of Product Note 392 to
select and order proper upgrade kit.
| Gross weight | 0.123 kg |
| Net weight | 0.123 kg |
| Volume | 0 l |
| Gross weight | 0.123 kg |
| Net weight | 0.123 kg |
| Volume | 0 l |
Connections
| Connections | Busbar for current transducer |
| Connections | Busbar for current transducer |
SPARE PARTS FC 100 SERIES
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T2N160 T4N315 T4N250 T2N150 T7N400 |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T2N160 T4N315 T4N250 T2N150 T7N400 |
SPARE PARTS FC 200 SERIES
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T2N160 T4N315 T4N250 T2N150 T7N400 |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (4) 380 – 480 VAC (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T2N160 T4N315 T4N250 T2N150 T7N400 |
SPARE PARTS FC 300 SERIES
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (5) 380 – 500 VAC (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T5N200 T5N250 T2N150 T2N110 T7N315 |
| Power Rating | (N200) 200 KW / 300 HP (N110) 110 KW / 150 HP (N160) 160 KW / 250 HP (N250) 250 KW / 350 HP (N315) 315 KW / 450 HP |
| Mains Voltage | (2) 200 – 240 VAC (5) 380 – 500 VAC (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T5N200 T5N250 T2N150 T2N110 T7N315 |
| Power Rating | (N200) 200 KW / 300 HP (N110) 110 KW / 150 HP (N160) 160 KW / 250 HP (N250) 250 KW / 350 HP (N315) 315 KW / 450 HP |
SPARE PARTS FC 103 SERIES
| DrivePro category | Spare Part |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T4N315 T4N250 T7N400 |
| Power Rating | (N400) 400 KW / 550 HP (N250) 250 KW / 350 HP (N315) 315 KW / 450 HP |
| DrivePro category | Spare Part |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC (7) 525 – 690 VAC * |
| Phase | (T) Three phase |
| Phase+Mains+Power | T4N315 T4N250 T7N400 |
| Power Rating | (N400) 400 KW / 550 HP (N250) 250 KW / 350 HP (N315) 315 KW / 450 HP |








Reviews
There are no reviews yet.