Description
Capacitor Bank,450V,6caps,AAF series 6
| Gross weight | 8.9 kg |
| Net weight | 7.7 kg |
| Volume | 0.853 hl |
| EAN | 5710107601417 |
| Gross weight | 8.9 kg |
| Net weight | 7.7 kg |
| Volume | 0.853 hl |
| EAN | 5710107601417 |
Capacitors
| Capacitors | DC bus, DC main bank |
| Capacitors | DC bus, DC main bank |
SPARE PARTS FC 100 SERIES
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Power Rating | (P400) 400 KW / 550 HP (P315) 315 KW / 450 HP (P355) 355 KW / 500 HP (P450) 450 KW / 600 HP |
| RFI Filter | LHD – AAF006 filter + A2 RFI LHD – AAF006 filter + A1 RFI |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Power Rating | (P400) 400 KW / 550 HP (P315) 315 KW / 450 HP (P355) 355 KW / 500 HP (P450) 450 KW / 600 HP |
| RFI Filter | LHD – AAF006 filter + A2 RFI LHD – AAF006 filter + A1 RFI |
SPARE PARTS FC 200 SERIES
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Power Rating | (P400) 400 KW / 550 HP (P315) 315 KW / 450 HP (P355) 355 KW / 500 HP (P450) 450 KW / 600 HP |
| RFI Filter | LHD – AAF006 filter + A2 RFI LHD – AAF006 filter + A1 RFI |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Power Rating | (P400) 400 KW / 550 HP (P315) 315 KW / 450 HP (P355) 355 KW / 500 HP (P450) 450 KW / 600 HP |
| RFI Filter | LHD – AAF006 filter + A2 RFI LHD – AAF006 filter + A1 RFI |
SPARE PARTS FC 300 SERIES
| DrivePro category | Maintenance spare part Suitcase spare part Recommended spare part Spare Part |
| Mains Voltage | (5) 380 – 500 VAC |
| Power Rating | (P400) 400 KW / 550 HP (P315) 315 KW / 450 HP (P355) 355 KW / 500 HP (P250) 250 KW / 350 HP |
| RFI Filter | LHD – AAF006 filter + A2 RFI LHD – AAF006 filter + A1 RFI |
| DrivePro category | Maintenance spare part Suitcase spare part Recommended spare part Spare Part |
| Mains Voltage | (5) 380 – 500 VAC |
| Power Rating | (P400) 400 KW / 550 HP (P315) 315 KW / 450 HP (P355) 355 KW / 500 HP (P250) 250 KW / 350 HP |
| RFI Filter | LHD – AAF006 filter + A2 RFI LHD – AAF006 filter + A1 RFI |
SPARE PARTS AAF SERIES
| Current Rating | (A250) 250Amp correction (A310) 310Amp correction |
| VLT Series | (006) 006 |
| Current Rating | (A250) 250Amp correction (A310) 310Amp correction |
| VLT Series | (006) 006 |
SPARE PARTS FC 103 SERIES
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Power Rating | 400 KW / 550 HP 315 KW / 450 HP 355 KW / 500 HP 450 KW / 600 HP |
| RFI Filter | LHD – AAF006 filter + A2 RFI LHD – AAF006 filter + A1 RFI |
| Mains Voltage | (4) 380 – 480 VAC |
| Power Rating | 400 KW / 550 HP 315 KW / 450 HP 355 KW / 500 HP 450 KW / 600 HP |
| RFI Filter | LHD – AAF006 filter + A2 RFI LHD – AAF006 filter + A1 RFI |








Reviews
There are no reviews yet.