Description
Power Card NO 315kW 380-500V
| Gross weight | 1.15 kg |
| Net weight | 0.92 kg |
| Volume | 13.365 dm3 |
| EAN | 5710107601134 |
| Gross weight | 1.15 kg |
| Net weight | 0.92 kg |
| Volume | 13.365 dm3 |
| EAN | 5710107601134 |
Printed Circuit Board (PCA)
| Printed Circuit Assemblies | Power card |
| Printed Circuit Assemblies | Power card |
SPARE PARTS FC 300 SERIES
| /Coating PCB | (C) Coated PCB (X) Not coated PCB |
| DrivePro category | Suitcase spare part Recommended spare part Spare Part |
| Frame Size | D7H D8H D4H D2H |
| Mains Voltage | (5) 380 – 500 VAC |
| Power Rating | (N250) 250 KW / 350 HP |
| /Coating PCB | (C) Coated PCB (X) Not coated PCB |
| DrivePro category | Suitcase spare part Recommended spare part Spare Part |
| Frame Size | D7H D8H D4H D2H |
| Mains Voltage | (5) 380 – 500 VAC |
| Power Rating | (N250) 250 KW / 350 HP |








Reviews
There are no reviews yet.